Fakülte Mezunlar Meclisi Toplanıyor....

İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunlar Derneği; son gelişmeler üzerine Mezunlar Meclisi'ni acil toplantıya çağırdı. Toplantı Salı günü...

Fakülte Mezunlar Meclisi Toplanıyor....

Fakülte Mezunlar Meclisi Toplanıyor....

İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunlar Derneği; son gelişmeler üzerine Mezunlar Meclisi'ni acil toplantıya çağırdı. Toplantı Salı günü...

İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği; son gelişmeler üzerine okul mezunları, camiada görev yapan dernek, oda, vakıf başkanları  ve yönetim kurulları ile mezunların ileri gelenlerinden oluşan "Mezunlar Meclisi" ni topluyor.

Toplantıda; Denizcilik Eğitimi ile ilgili  DTO Yönetimiyle son dönemde yaşanan gelişmeler değerlendirilerek bir yol haritası belirleneceği öğrenildi.

Toplantıya İTÜ Rektörü ve İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı'nın da katılabileceği öğrenildi.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
arif  kaptan
arif kaptan - 12 yıl Önce

tekrar bir araya gelip Tüdev in önünü nasıl keseriz diye bi toplantı yapın

H.İBRAHİM ŞEN
H.İBRAHİM ŞEN - 12 yıl Önce

KORTEJİN EN ÖNÜNDE ÖĞRETİM ÜYELERİ VE SENDİKA BAŞKANI

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ BAŞKANLARI VE YÖNETİM KURULLARI

SIRASI İLE YAŞAYAN EN ESKİ MEZUNLARIN DAN EN YENİ MEZUNLARINA VE TÜM ÖĞRENCİLERİ İLE BİRLİKTE BİNLERLE İFADE EDİLEN BİR KORTEJİ SALIPAZARINDA KARŞILAMAYA HAZIRMISINIZ ?zekai tandoğan
zekai tandoğan - 12 yıl Önce

1960-70 lar

bu meslek önce okullunun-sonra pratiklerin sonra askerlerindir.

1980-90 lar

bu meslek önce okullunun-sonra askerlerin - sonra teknik liselilerin - sonra pratiklerindir.

2000 ler

bu meslek önce okullunun - sonra kursların - sonra liselilerindir(kalan pratikleri getirin ellerini öpelim.

2010 lar

bu meslek önce okullunun sonra kimlerin?????1960 öncesi emekli subaylar gelip sınava girip ehliyet alırdı.

1970 öncesi akademi olmayı çok isteyen vardı.o sırada tek elinden taşmektebi alınan camia olunacağı dahi tahmin edilmiyordu.

1980 öncesi geleceği kimse göremiyordu.

1990 öncesi on yılda neler olmuştu okulumuza.

2000 üniversiteye bağlı geçen seneler okula çok şey kattı.

2010 ne olacağını kimse bilmiyor?

ZIM
ZIM - 12 yıl Önce

anlamadım ya 15 günde nasıl bütün hocalar satın alıyormuş bu DTO burası Türkiye diye biliyorum bakkaldan bisküvimi alıyorlar bu kadarda ard niyetli açıklamalar yakışmıyor yani lütfen bu kadar ucuz olmamalı bu işler biraz saygı yani wallah toplansınlar yeter bu suskunluk yani

Prof.Dr. S.Aydın ŞALCI İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı.
Prof.Dr. S.Aydın ŞALCI İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı. - 12 yıl Önce

Sayın Editör,

Sözü edilen toplantıya, İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı olarak

katılacağım. Ancak, İTÜ Rektörü sayın Prof.Dr.Faruk Karadoğan o tarihte Çek Cumhuriyetindedir ve toplantıya katılması mümkün değildir. Haberi düzeltmenizi rica ederim.

Toplantıda; yaşadığım ve bildiğim tüm gerçekleri bir bir açıklayacağım. Uzun bir zamandır şahsıma ve Fakülteme haksız ve acımasızca saldırılarda bulunulmaktadır. Aleyhimizde söylenilen tüm sözleri reddediyorum.Hiçbiri doğru değildir. Sorulacak tüm sorulara cevap vereceğimi ve şahsıma yönelik tüm suçlamaların belgesini, varsa ispatlamaları halinde (sayın Erol Yücel'e söylediğim gibi) Dekanlık görevinden istifa edeceğimi burada açıkca ifade ediyorum.

kerem  durmaz
kerem durmaz - 12 yıl Önce

gelisen olayları kaygıyla izlemekteyim.hic birine taraf degilim.ama

nasıl daha kaliteli denizci yetistiririz diye tartısmalıyız bunları degil.

kerem durmaz

Kadri Ergin
Kadri Ergin - 12 yıl Önce

ozel universiteye sadece universite sinavini kazanamamis insanlar girmez efendim. ozel universitelere kaliteli egitim almak isteyen insanlar da basvurur. cunku ozel universitler bastirir parayi bilimum profesorleri bilimum docentleri kadrosuna katar ve hatta bu insanlar icin birbiri ile yarisirlar... yani daha iyi egitim secenekleri verebilmek icin savasirlar.ozel universitlerin adini kotuye cikaran zengin cocuklarinin yani sira, bu tip ozel universitelerin genelde burs kontenjanlari bayagi genis olur. yani egitim almayi hakeden zeki ve becerikli insanlari boyle kaliteli bir okulda beles okutup uzerine bir de para verirler.kendisinden uzak olan ve devletin bir kurumu olmayan bu tip ozel kuruluslara saldiran ve hatta bunu kapitalizme carta curta baglayan zihniyetin ben hala blu caginda, ve komunist turkiye vs.. diye naralar atan bir takim insan toplulugu olarak goruyorum. buyrun kurtarin siz turkiyeyi biz kapatalim butun ozel okullari toplumun geri kalan kesmi de cahil olsun parasiyla rezil olsun hatta...kamu universitelerinde okuyan insanlar da gayet yuklu miktarda harc odemektedir bunu da unutmamak gerekir. bu miktar her ne kadar ozel universitelerin ucretlerinin yaninda devede kulak gibi kalsa da egitim kaliteleri ve ucretleri kiyaslandiginda her ikisi de hemen hemen ayni kapiya cikmaktadir.ozel universitelere bok atan bu zihniyeti siddetle kiniyorum ve hatta siddetle suratlarina ikiniyorum... ve bu kesimin buyuk bir bolumunun ozel universitelerin kapisindan dahi girmemis ve konu hakkinda sifir bilgisi olan insanlar oldugunu dusunuyorum.

Deren Sarıyer
Deren Sarıyer - 12 yıl Önce

Atatürk'ün bir kurum olarak üniversiteye ve öğretim üyelerine bakışı, davranışı, yaklaşımı nasıldı? Titiz bir araştırmacı olan Prof. Metin Özata, bu konuda geniş ve ayrıntılı bir derleme yapmış. Kitap, Umay Yayınları arasında "Atatürk, Bilim ve Üniversite" adıyla yayımlandı.

Atatürk, bilim adamlarına değer verdiği için kimilerini Kurtuluş Savaşı'nda askere dahi almamış... Örneğin darülfünunda (üniversite) çalışan ünlü şair Hamdullah Suphi Tanrıöver anlatıyor:

"Askere gitmek için ilgili mercilere başvurdum. Atatürk, biz askere alınacak binlerce kişi bulabiliriz ama darülfünuna ikinci bir Hamdullah Suphi bulamayız. Sen yine irfan ordusunun başında kal yanıtını verdiler."

* * *

Prof. Sadi Irmak anlatıyor:

"1923'te İstanbul Üniversitesi'nde bir ilan gördüm. Avrupa'ya talebe gönderilecektir. 150 kişi arasından 11 kişi seçildik. O zaman uçak falan yok. Trene binmek üzere Sirkeci'ye geldim. Bir müvezzi (PTT memuru) beni, 'Mahmut Sadi'yi arıyor. Atatürk'ten bir telgraf: 'Sizi birer kıvılcım olarak gönderiyorum, alevler olarak geri dönmelisiniz'. Şimdi gel de haylazlık et bakalım..."

* * *

Doktoru Prof. Mim Kemal Öke, Dolmabahçe'de bir davetten ayrılırken padişah tahtının yakınında bir koltukta oturan Atatürk onu durduruyor:

- Bir dakika müsaade edin, diyor, lütfen doktor, çıkıp şu tahta oturur musun?

- Aman efendim, benim ne haddime?

- Ne demek? El etek öptürmekten başka bir şey yapmayan sultanlardan çok, sizler gibi değerli bilim adamlarına yakışır.

(Not: Torun Mim Kemal Öke'nin TRT'de yaptığı programları hüzünle izlediğimizi, bilim adamı kimliği ve bilimle bağdaştıramadığımızı, bilvesile kaydedelim.)


banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176