Eskihisar-Topçular ve Pendik-Yalova

İDO, 5 Mayıs 2014 – 24 Temmuz 2014 tarihleri arasında bakım çalışmaları nedeniyle sıkışan kara trafiğinden bunalan yolculara rahat ve avantajlı bir alternatif sunuyor.

Eskihisar-Topçular ve Pendik-Yalova

TEM’e İDO Çözümü

İDO, 5 Mayıs 2014 – 24 Temmuz 2014 tarihleri arasında, Eskihisar-Topçular ve Pendik-Yalova hatlarında düzenleyeceği 28 bini aşkın seferiyle, 26 milyonun üzerinde yolcu, 2 milyonun üzerinde araç kapasitesi sağlıyor ve bakım çalışmaları nedeniyle sıkışan kara trafiğinden bunalan yolculara rahat ve avantajlı bir alternatif sunuyor.

Karayolları Köprü Viyadükleri İzolasyon Çalışması kapsamında, söz konusu tarihler arasında TEM Otoyolu’nun Gebze Kavşağı ile İzmit Doğu kavşağı arasında bulunan viyadüklerin her iki yönünde de üstyapı ve izolasyon yenileme çalışmaları gerçekleştirilecek. İlk etap olarak güney (İstanbul – Ankara) yönünde 24 saat esasına göre yapılacak çalışmalar sırasında Otoyol trafiğe kapatılarak ulaşım uygun kavşaktan D-100 karayoluna yönlendirilecek. Bu çalışmalar nedeniyle trafikte sıkışıklık ve yoğunluk yaşanması kaçınılmaz bir hale gelirken, İDO bilhassa Eskihisar-Topçular arabalı vapur hattı ile Pendik-Yalova hızlı feribot hattında bu yoğunluğu taşıyacak tüm önlemleri aldı. Filosunda 3 ayrı tipte 18 adet araba vapuru ile 5 farklı tipte 9 adet hızlı feribot bulunduran İDO, kara trafiğinden bunalanlar ve yakıt ve zaman tasarrufu sağlamak isteyenler için en önemli ve avantajlı alternatif olmayı, 5 Mayıs – 24 Temmuz tarihleri arasında da sürdürecek.

İDO, bölgedeki kara trafiğinin sıkıştığı bugünlerde, Eskihisar-Topçular arasında hiç ara vermeksizin gerçekleştirdiği araba vapuru seferleri dışında, Pendik-Yalova hattındaki 2 bin 354 seferiyle de yolcuların hizmetinde olacak. İDO bu hatta, söz konusu tarih aralığında, 1 milyon 400 bine yakın yolcu ve 250 binin üzerinde araç kapasitesi sunacak. 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176