Ereğli Limanında gemi karaya oturdu

İstanbul'dan kalkıp Ereğli Limanına gelen bir gemi Ereğli Amaç rıhtımda fırtınadan kaçmak için hareket edince sığlığa sürüklendi. Karaya oturan gemide10 mürettebat var.

Ereğli Limanında gemi karaya oturdu
HABERİN GALERİSİ
NOVA D KARAYA OTURDU

NOVA D KARAYA OTURDU

DenizHaber.Com özel istihbaratından elde edilen bilgilere göre Rusya'nın Soçi Limanından  kalkıp Ereğli Amaç İskelesine gelen  Panama bayraklı  NOVA D adlı gemi Ereğli Limanında rıhtımdayken,  fırtınadan kaçmak için hareket edince sığlığa sürüklendi.80 Metre uzunluğundaki panama bayraklı gemi,  Karaya oturma tehlikesine maruz kalan gemiye Erdemir'e ait Erdemir-1 römorkörü yardıma gitti.

Geminin rıhtımın güney kısmındaki sığlık bölgede az önce karaya oturduğu bildirildi.

Gemide aralarında Türk vatandaşlarının da bulunduğu 10 kişilik mürettebat bulunduğu öğrenildi. 

Tomruk yükü bulunan geminin bir miktar yükü Ereğli limanına boşalttığı ancak gemide halen 450 ton civarında tomruk yükünün bulunduğu haber veriliyor. Fırtına şiddetlenmeye başlayınca geminin rıhtımda döğünmesi nedeniyle açığa çıkmak istediği ancak rıhtımdan avara edince sürüklenerek sığlık bölgede karaya oturduğu haber verildi.

Gemideki mürettebatın şimdilik gemide kalmayı tercih ettikleri ancak fırtına daha şiddetlenirse gemiden tahliyelerinin söz konusu olabileceği bildiriliyor. 

Güncelleme: Mürettebat kurtarıldı

Sığ bölgede karaya oturan gemideki 10 kişilik mürettebat, Sahil Güvenlik, Ereğli Liman Başkanlığı ile Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'na ait römorkörle sürdürülen çalışmalar sonucu kurtarıldı.

KAZANN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
erdem yavuz
erdem yavuz - 6 yıl Önce

bu nasıl bir liman? ..... e ait tersanenin,özel limanında yük boşaltmaya izin veren liman başkanı bu olaydan en az bu yükü boşaltan kadar sorumludur..Bu yükün sahibi ve armatöre yazık değilmi? Kimin çıkarına çalışılıyor?

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190