En büyük sipariş Şahin Çelik'ten

Hyundai’nin Türkiye Temsilcisi Gani Gemi’nin yürüttüğü satış projesi, 2 adet 6100 DWT ve 3 adet de 13000 DWT'lik toplam 5 gemi ve 8 motoru kapsıyor.

En büyük sipariş Şahin Çelik'ten

Dünyanın en büyük tersane grubu olan Güney Koreli Hyundai Heavy Industries, kendi tasarımı olan HIMSEN gemi motorlarını 2000 senesinde piyasaya sunduğundan bu yana bir seferdeki en büyük ana makine siparişini, ülkemizin önde gelen tersanelerinden olan Şahin Çelik’ten aldı.

Motorların 2008’in ilk çeyreğinden itibaren belirlenen program dâhilinde teslim edilmeye başlanacak ve aynı yıl içinde de siparişin tamamının teslim edilecek olması, şu anda gemi motoru teslimatları konusunda sıkıntı yaşanan piyasalarda ilgiyle izlenen bir gelişme olarak yorumlanıyor.

Bu durum taraflar için projenin sonraki aşamalarını daha da heyecanlı kılarken, yeni işbirliklerine de şimdiden zemin oluşturuyor.

Bu önemli işbirliği anlaşması, 25 Nisan’da kapılarını açacak olan Europort Euroasia 07 Fuarı’ndaki Hyundai Gani (10. Salon No: J-111) standında, Jay KIM (Hyundai Makine Satıştan Sorumlu Genel Müdür) ile Yalçın ÖCAL (Şahin Çelik Tersanesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı) arasında saat 15:00’te imzalanacak.

Alıntı: Lojiport

YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞEVKİ AHMETOĞLU
ŞEVKİ AHMETOĞLU - 12 yıl Önce

Sektördeki başarı ve katkılarından dolayı GANİ GEMİ'yi kutluyorum.Fazla zaman kaybetmeden HIMSEN'in servisinide açmalarının ülkemize ve sektörümüze katkısı olacağına eminim.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176