Ekipman Ve Derinleştirme Yatırımlarıyla Büyüyor

Nemport Liman İşletmeleri ve Özel Antrepo Nakliye Şirketi, 2011 yılı hedeflerini aşarak, bölgesindeki konteyner elleçleme pazar payını yüzde 25’e çıkardı.

Ekipman Ve Derinleştirme Yatırımlarıyla Büyüyor

Nemport Liman İşletmeleri ve Özel Antrepo Nakliye Şirketi, 2011 yılı hedeflerini aşarak, bölgesindeki konteyner elleçleme pazar payını yüzde 25’e çıkardı. Konu hakkında açıklama yapan Genel Müdür Kaptan Ayhan Çiftçi, güçle lojistik altyapı ve kadroyla master plan çerçevesinde yatırımlarının hızla devam ettiğini söyledi.

Mevcut dört adet 100’er ton kapasiteli MHC (Mobile Harbour Crane)’lerini ağustos sonunda beşe tamamlamaya hazırlandıklarını belirten Çiftçi, "Saatlik konteyner elleçleme kapasitesini, bölge limanları arasında en yüksek performansa ulaştırarak 100-115 adet/saat olarak hedefleyen Nemport, sunduğu avantajlarla servis veren ana konteyner hatlarının da tercihi olmuştur. Son teknoloji ürünü elektrikli vinçlerle yüksek kapasiteli konteyner gemilerine hizmet verebilecek durumdayız. Mevcut 820 metre uzunluğundaki rıhtımın kuzey tarafını 14,5 metreye derinleştirme çalışmasını da sonuçlandırdık." dedi.

 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176