Ecetaş'a Bakanlık kıyağı

Fethiye Yat Yanaşma Yeri’nin Maliye Bakanlığı tarafından usulsüz olarak 49 yıllığına, Ecetaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş’ne kiralanması, ilçeyi ayağa kaldırdı.

Ecetaş'a Bakanlık kıyağı

ECETAŞ'A BAKANLIK KIYAĞI

İNTERNETHABER ÖZEL- Fethiye Yat Yanaşma Yeri’nin Maliye Bakanlığı tarafından usulsüz olarak 49 yıllığına, Ecetaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş’ne kiralanması, turizm potansiyeli yüksek ilçede büyük tepkilere neden oldu.
     
     Fethiye Belediyesi ile 10 yıllığına protokol imzalayan Ecetaş A.Ş, protokole sadık kalmayarak Maliye Bakanlığı aracılığı ile Yat Yanaşma Yeri’nin 10 yıllığına kiralayarak, Fethiye Belediyesi’nin bütçesine büyük bir darbe indirdi.
     
     Konuyla ilgili olarak Fethiye Belediyesi Muğla İdare Mahkemesi ile Danıştay’a yürütmenin durdurulmasıyla ilgili dava açtı. Maliye Bakanlığı tarafından protokolün tek taraflı fesh edilmesi ve pazarlık usulü ile Fethiye Yat Yat Yanaşma Yeri’nin Ecetaş A.Ş’ne kiralanması kıyı kanunlarının hiçe sayıldığının da gözler önüne seriyor.
     
     Bakanlıktan Kıyı Kanununa Muhalefet
     

     Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 43 ve 3621 sayılı kıyı kanununun 5. maddesine göre; Kıyıların Devletin tasarrufu altında bulunduğu, ayrıca öncelikli olarak kamu yararının gözetildiği belirtiliyor. Ancak Maliye Bakanlığı tarafından uygulanan garip yöntem, TC Anayasasının hiçe sayıldığını gösteriyor !
     
     Belediye 350 Milyar liradan Oldu
     
     Yat Yanaşma Yeri’nin Maliye Bakanlığı tarafından Ecetaş A.Ş ile yaptığı 10 yıllık protokolün sona erdirilmesinin ardından Fethiye Belediyesi yıllık kira bedeli olan 350 milyar liradan oldu. Yap İşlet Kira Öde Devret modeli ile kiralama sistemi sayesinde belediye yılda elde ettiği 350 milyar lirayı belediye çalışmalarında önemli bir bütçe olarak kullanıyordu.
     
Haber: Murat Sökdü
     
Kaynak: Yenihaber Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
EBRU SÖKDÜ
EBRU SÖKDÜ - 12 yıl Önce

BEN SİZE YORUM YAPMICAM SADECE SOYADLARIMIZ AYNI VE BENİM SOYADIMI TAŞIYAN KİMSE YOK.BEN SADECE BENİMLE ALAKANIZ VARMI DİYE MERAK ETTİM. BANA DÖNERSENİZ ÇOK MEMNUN OLURUM.

MURAT  SÖKDÜ
MURAT SÖKDÜ - 12 yıl Önce

Ebru Sökdü size ulaşmak istiyorum. ben Murat SÖKDÜ. Ancak ulaşabileceğim bir adres veya telefon numarası yazmamışsınız. En kısa zamanda belirtieseniz hemen ulaşacağım. Editör bu konuda yardımcı olursa sevinirim.Teşekkürler

HİDAYET SÖKDÜ
HİDAYET SÖKDÜ - 12 yıl Önce

MERHABALAR BEN MURAT İSMİ VE EBRU İSMİNİ TANIYORUM.BENİM BABAM REŞAT SÖKDÜ.BEN YUVADA BÜYÜDÜM.DEDEMİN ADI İSE HALİL İBRAHİM SÖKDÜ.BABANEMİN ADI İSE HİDAYET SÖKDÜ.YUVADA BÜYÜDÜGÜMDEN DOLAYI BABAMDAN NE KALDIYSA ÖĞRENMEK İÇİN MAHKEMEYE GİTMİŞTİM.ORADA BAZI SAYFALAR KAYIPTI.ACABA BENİ TANIDINIZMI YANİ SİZLER ONLARMISINIZ.AMCAMLARIMIN ADI HASAP,TOKAN DI.MURAT SEN AMCAMIN MI OĞLUSUN ACABA VE HALAMIN ADI İSE MÜBETCELCEVAP YAZARSANIZ SEVİNİRİM MAİL ADRESİM YAZILI.

murat  sökdü
murat sökdü - 12 yıl Önce

Hidayet doğru sen amcamın kızısın. Ebru halamda bana ulaşmaya çalışıyoar. Daha doğrusu birbirimize ulaşmaya çalışıyoruz. Bir türlü adresler yazılmıyor.Adresim yazılı demişsin ancak editör sayfaya koymamış. Sayın editör bende gazeteciyim. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim. birbirimize ulaşabileceğimiz mail Adreslerini lütfen sayfaya taşıyın.

Murat sökdü

murat_sokdu@mynet.com

0535 620 89 42

ibrahim sökdü
ibrahim sökdü - 10 yıl Önce

meraba ben ibrayim sökdü sen kimsin tanıysamadım muratmısın ama olamasınsen yada hidayetmisin kimsin

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190