Dünya Sağlık Örgütü, Port Akdeniz'de

“Gemi Sağlık Denetimi ve Gemi Sağlık Sertifikalarının Düzenlenmesi” konusunda Karadeniz’e kıyısı olan ülkelere yönelik eğitim, ülkemiz ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Dünya Sağlık Örgütü, Port Akdeniz'de

PORT AKDENİZ ANTALYA LİMANI DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ’NE EV SAHİPLİĞİ YAPTI.
 
Dünya ülkeleri arasında uygulama birliği sağlamak amacıyla, “Gemi Sağlık Denetimi ve Gemi Sağlık Sertifikalarının Düzenlenmesi” konusunda Karadeniz’e kıyısı olan ülkelere yönelik eğitim, ülkemiz ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Dünya Sağlık Örgütünce düzenlenen bu programa Dünya Sağlık Örgütü Merkezi personeli, Avrupa ofisi, Bulgaristan, Gürcistan, Moldovya, Romanya, Rusya, Ukrayna, İran ve ülkemizden temsilciler katıldı.

Programlarına 17 Nisan tarihinde Antalya Limanı Port Akdeniz’de bulunan Mein Schiff II isimli yolcu gemisinde başlayıp, 18 Nisan’da yine Antalya Limanı yük terminalinde bulunan MV EIRINI L isimli yük gemisinde devam ettiler. WHO üyelerinden söz alan bir yetkili, Liman operasyonlarından çok etkilendiklerini, Antalya Liman sahasındaki operasyonların çok geniş bir yelpazesi olduğunu belirtirken, Sağlık Bakanlığı yetkilisi ile birlikte  Antalya Liman İşletmesi Port Akdeniz’e Takdir Sertifikası sundular. Yetkililer geziden son derece memnun kaldıklarını dile getirdikten sonra Limanımızdan ayrıldılar.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190