Dünya Haritacılığına Türk Lider

IHB Direktörlüğü seçimine Türkiye Cumhuriyeti resmi adayı olarak katılan (E) Amiral Mustafa İpteş, söz konusu seçimde 8 ülke adayı arasından IHB Direktörü olarak seçildi.

Dünya Haritacılığına Türk Lider

 (E) AMİRAL MUSTAFA İPTEŞ, “ULUSLARARASI HİDROGRAFİ BÜROSU” (IHB) DİREKTÖRLÜĞÜNE SEÇİLDİ

27 Nisan 2012 tarihinde Monaco’da yapılan Uluslararası Hidrografi Bürosu (International Hydrographic Bureueu-IHB) Direktörlüğü seçimine Türkiye Cumhuriyeti resmi adayı olarak katılan (E) Amiral Mustafa İpteş, söz konusu seçimde 8 ülke adayı arasından IHB Direktörü olarak seçildi.

 Mustafa İpteş
 (E) Amiral Mustafa İpteş
İngiltere, Fransa, Avustralya, Hindistan, Brezilya, Hollanda, Tunus ve Türkiye’den 8  adayın katıldığı IHB Direktörlük seçimi sonucunda, Avustralya ve Fransa adayı ile birlikte en yüksek oyu alarak IHB Direktörler Komitesi’ne seçilen (E) Amiral Mustafa İpteş, 80 ülkenin üye olduğu Uluslararası Hidrografi Örgütü (International Hydrographic Organization-IHO)’nün Sekretaryası görevini yürüten ve merkezi Monako’da bulunan IHB’de 2012-2017 yılları arasında 5 yıl süre ile Direktörlük yapacaktır.

Türkiye’nin 50 yıldır üyesi olduğu IHO, seyir emniyetini desteklemek ve deniz çevresini korumak maksadıyla 1921’de kurulan, deniz haritacılığı ve denizcilere duyurular konusunda uluslararası koordinasyon ve danışmanlık sağlayan teknik bir örgüttür.

YORUM EKLE
YORUMLAR
sintine pompasi
sintine pompasi - 7 yıl Önce

TCG Yıldırım'da askerliğimi yaparken gemi komutanı Sn. İpteş idi. Yolu açık olsun, başarısını tebrik ederim.

seycan sevinçler
seycan sevinçler - 7 yıl Önce

çok iyi yetişmiş bir bahriye subayı olan Mustafa İPTEŞ Amiralimi can-ı gönülden tebrik ediyorum. 5 yıl sonunds . Mustafa İPTEŞ'in direktör seçilmesinin sadece kendisine ve ülkemize değil aynı zamanda ULUSLARARASI DENİZ HARİTACILIĞI camiasına da büyük bir kazanç olduğu anlaşılacaktır. Vatana, millete ve ailesine hayırlı uolsun. Sağlık içinde başarılı görevler diliyorum.

Ali Şener KIR
Ali Şener KIR - 7 yıl Önce

Empati yeteneği çok yüksek, plan ve prensipler konusuna çok hakim Mustafa Amiralimizin Ülkemize ve Dunya denizciliğine çok buyuk hizmetler vereceğine olan inancımız tamdır. Görevinde başarılar dileriz.

Sener KIR

E.Dz. Kur.Alb 1979

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176