Dünya Denizcilik Zirvesi Toplanıyor

Financial Times Dünya Denizcilik Kongresi 19-20 Şubat 2012 tarihinde Atina, Yunanistan’da, DIVANI APOLLON PALACE & SPA’da yapılacak.

Dünya Denizcilik Zirvesi Toplanıyor

Kongrenin konusu, Denizcilik Endüstrisinin karşılaştığı mali sorunlar için olan alternatif çözümlerin değerlendirilmesi.

Kongrenin, Armatörler, Gemi Yöneticileri, Gemi operatörleri, gemi kiralayanlar, gemi brokerleri, Mali Uzmanlar, yatırım yapan bankerler, kıdemli liman idarecileri, deniz hukukçuları, Denizcilik Danışmanları, Deniz Sigortacıları, Teknoloji sağlayanlar, tüm karar verici kişiler, uzmanlar ve kuruluşların katılım sağlayacağı bir zirve olacağı bildirildi.

Kongrede özetle aşağıdaki konular ele alınacak:

  • Denizcilik endüstrisi mevcut kredi güçlükleri ile nasıl başa çıkabilir?
  • Finansman sağlamanın alternatif yolları var mıdır ve bunlar nelerdir?
  • Basel III’ün Denizcilik Endüstrisi üzerindeki etkisi ne olacaktır? Mevcut ekonomik şartların deniz taşımacılığı ve denizcilikle ilgili alanlar üzerindeki etkisi ne olacak?
  • Ticari eğilimler nelerdir? Denizcilikteki arz ve talebin gelecekteki durumu nasıl olacak?

Tüm bu önemli sorunlar ve daha başka sorunlar Dünya Denizcilik Kongresinde ele alınacak ve cevaplanacak.

Kongrede önemli konuşmalar, sunumlar, panel tartışmaları, yoğunlaştırılmış oturumlar, kapalı oturumlar ve özel toplantıların yapılacak.

Kongre Başkanlığını Uluslararası Deniz Ticaret Odası Başkanı Mr.Spyros M. Polemis yapacak; Dökme Yük Gemileri, Tankerler, LNG’ler, Konteyner Gemileri, Sahil açığında yapılan sondajlar,  limanlar, tersaneler, gemi söküm tersaneleri, tedarik zincirleri, ulaştırma şebekeleri, korsanlık, deniz sigortası gibi konulara değinilecek.

Delege ücretinin 550 Euro olduğu belirtiliyor.

Kongrenin ilk gününde, 19 Şubat 2012’de Küresel Denizcilik Zirvesi yapılacak olup, bu zirveye katılım davetiye ile olacak.

20 Şubat 2012 tarihinde, Kongrenin ikinci gününde ise konuşmacılar ve panelistler delegelerle çeşitli konuları tartışacaklar.

İrtibat bilgileri:

Despina Travlou, tel. +30 210 6617 777 (dahili 160), faks: +30 210 6617 778
e-mail: dtravlou@boussias.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
denizci
denizci - 7 yıl Önce

Tercümesi : Dünya GEMİCİLİK Kongresi, Gemiciliğin geleceği konuşulacak. Denizcilik değil.

Müh.Kaptan Refik Akdoğan
Müh.Kaptan Refik Akdoğan - 7 yıl Önce

Elbette burada "shipping" denizcilik anlamınadır. Gemicilik anlatılmak istenseydi "seamanship" denilirdi ki bunun da dünya toplantısı, zirvesi olmaz. "Shipping" denilince denizcilikle ilgili her şey bu zirvenin içinde olabilir. Ben de bu vesile ile yabancı bayrak altında çalışan Türk armatörlerinin gemilerinde çalışan Türk gemiadamlarının SGK pirimlerinin yatırılması içşn bir çözüm bulunmasını hatırlatmak istiyorum. Kazancın helal olması için.Allah selamet versin. www.refikakdogan.com

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176