DTO İzmir, Ayvalık ve Dikili'deydi

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu, Ayvalık ve Dikili’de sektör yetkilileri ve üyelerle bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

DTO İzmir, Ayvalık ve Dikili'deydi
DTO İZMİR ŞUBESİ AYVALIK VE DİKİLİ’DE ÜYELERLE GÖRÜŞTÜ

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu, Ayvalık ve Dikili’de sektör yetkilileri ve üyelerle bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, Başkan Yardımcısı Kapt. Savaş Ercan, Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Yalavaç, Şube Müdürü Halil Hatipoğlu ve Şube Müdür Yardımcısı Mahmut Çanka’dan oluşan heyet, Ayvalık ve Dikili’de gerçekleştirdikleri ziyaretlerin ardından üyelerle biraraya gelerek sorunları dinledi.

Üyeler, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğünce düzenlenen “Gemilerin Teknik Yönetmeliği Taslağı”nda yer alan günü birlik turlar düzenleyen teknelerde LPG kullanımı yerine elektrikli ocakların kullanımının talep edilmesinin sektörü olumsuz etkileyeceğini dile getirdiler. 

DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, konunun İstanbul’da Deniz Turizmi Çalışma Grubu Toplantısı’nda ele alındığını, teknelerin dizaynının uygun olmaması ve elektrik kaynaklı enerji tüketiminin ahşap teknelerde daha fazla yangın tehlikesi oluşturması nedeniyle bu maddenin tamamen kaldırılmasının uygun olacağını söyledi. 

Teknelerde LPG tüpünün bulunduğu yerlerde gaz alarm cihazlarının bulundurulması, otomatik kapama sisteminin oluşturulması ya da marin tüp kullanımı ile sorunun giderilebileceğini vurgulayan Öztürk, “Bu maddenin bu şekilde uygulanması mümkün değil. Deniz Turizmi Çalışma Grubu Toplantısı”nda konu ile ilgili görüşlerimi anlattım. Bunun yanında tüp kullanımından vazgeçilmeyecekse mutfak kısmının yanmaz malzeme ile kaplanması gibi önerilerde de bulunuldu. Konu ile ilgili görüşmeler ve çalışmalarımız devam ediyor. Biz üyelerimizden kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz. Ortak bir çözüm noktası bulmaya çalışıyoruz” diye konuştu. 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190