DTO: "Ergenekon ile ilgimiz yok"

DTO, "Ortada Ergenekon diye bir örgüt varsa finansı konusunda mutlaka Deniz Ticaret Odası'nın payı vardır." iddiası ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

DTO:
 Deniz Ticaret Odası,  Ergenekon ana davasında tanık sıfatıyla ifadesi alınan Serhat İnce tarafından gündeme getirilen, "Ortada Ergenekon diye bir örgüt varsa finansı konusunda mutlaka Deniz Ticaret Odası'nın payı vardır." iddiası ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.
 
Basın açıklaması şöyle: 
 
"Geçtiğimiz günlerde Ergenekon Davası soruşturması kapsamında mahkemeye ifade veren, Deniz Ticaret Odası tarafından 2003 yılında işten çıkarılmış olan Serhat İnce isimli şahsın, hiç bir temeli olmayan ve mesnedi bulunmayan bir iddiayı dile getirmesi bünyemizde hayret ve üzüntü ile karşılanmıştır.
 
Altını çizerek belirtmek isteriz ki; gerek denizde, gerek ise karada devamlı surette eksikliği hissedilen yetişmiş kalifiye personel ihtiyacımızın bir kısmını, deniz kuvvetlerimizden emekli olmuş veya ayrılmış bulunanlardan kadrolu ve bordrolu olarak istihdam etmek sureti ile karşıladığımız bir gerçektir. Bu şahıslar uzun yıllardan beri ticari gemilerimizde zabitan olarak istihdam edilmekte olup, aynı şekilde karada da kendilerinin bilgi ve tecrübelerinden yararlanma imkanı değerlendirilmektedir. 
 
Serhat İnce isimli şahsın diğer iddiaları ile ilgili yorum yapmaktan ve cevap vermekten dahi hicap duyulmakta olup, söz konusu yalan iddianın yegane sebebinin, işten çıkarılmış olmasının yarattığı husumet ve kin duyguları olduğunu düşünüyoruz.
 
Tekrar belirtmekte fayda vardır ki, asılsız ve mesnetsiz iddiaların sahibi olan şahsın 9 yıl önce Deniz Ticaret Odası ile ilişkisi kesilmiş olup, halen aleyhinde kuruluşumuz tarafından açılmış olan dava bulunmaktadır."
 
Serhat İnce ne demişti?

Birinci Ergenekon Davası’nda tanık sıfatıyla dinlenen Serhat İnce ilginç iddialarda bulunmuştu. Tanık İnce, İkinci Ergenekon Davası’nda tutuksuz olarak yargılanan dönemin İstanbul eski Organize Suçlar Şube Müdürü Adil Serdar Saçan ile Sedat Peker arasında menfaat birlikteliğinin bulunduğunu iddia ederek, "Alemde herkes Adil Serdar Saçan’ın Sedat Peker’e yol verdiğini bilir" demişti.
 
Bir dönem Deniz Ticaret Odası’nda çalıştığını belirten tanık İnce "Eğer Ergenekon örgütü araştırılacaksa Deniz Ticaret Odası mercek altına alınmalıdır. Emekli generaller, paşalar Deniz Ticaret Odası’nda istihdam ediliyor" şeklinde iddialarda bulunmuştu.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 7 yıl Önce

Emekli Deniz Kuvvetleri mensupları DTOya bilgi ve tecrübeleri ile nasıl katkı vermişlerdir



Somut olarak madde madde açabilirmisiniz lütfen



Bu arada basın açıklamasına gerek duyulduğuna gore

hicap duyulan cevap vermekmidir yoksa hesap vermekmi..



bir bilen
bir bilen - 7 yıl Önce

ergenekon yok yok denildi, her taşın altından çıkıyor. derin devletin böyle bir teşkilata sızmamış olmasına ben ihtimal vermiyorum. burası türkiye. tabiki yok diyecekler. var deseler zaten hepsi gözaltına alınacak.

ahmet cavit gür
ahmet cavit gür - 7 yıl Önce

öküz altında buzağı aranıyor.

bir emekli tuğamiral dto genel sekreterliği yapamayacak mı?

yaptı diye dto ergenekona hizmet mi etmiş oldu?

ya da emekli bir subay bir yerde çalışırsa o yer ergenekoncu mu olacak? nasıl bir mantık bu?

bu kadar da asker düşmanlığı olur mu?

dto nun basın bildirisi ile cevap vermesi bile yanlış.

birkaç darbeci asker yüzünden bütün askerlerin kamuoyunda küçük düşürülmesi gayretleri esef vericidir.

asker olmadan devlet olmaz.devlet olmadan da hiçbir şey olmaz.ayıptır,günahtır.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176