Doğalgaz borusunu tirol teknesi deldi

Akçakocadaki depolama istasyonuna doğal gaz taşıyan hattaki basınç aniden düştü. Ekipler denizin altındaki borunun bir trol teknesi tarafından delindiğini tespit etti...

Doğalgaz borusunu tirol teknesi deldi

Doğalgaz borusunu tirol teknesi deldi

Akçakoca`daki depolama istasyonuna doğal gaz taşıyan hattaki basınç aniden düştü. Olayı araştıran ekipler denizin altındaki borunun bir trol teknesi tarafından delindiğini tespit etti.
 
Düzce `nin Akçakoca ilçesi sahiline demir atan bir trol teknesi, deniz altından Çayağzı mevkisine doğal gaz taşıyan boru hattını deldi.

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı `nın (TPAO ) Akçakoca Çayağzı mevkisine bulunan depolama istasyonuna doğal gaz taşıyan hattaki basınç aniden düştü.

Olaydan sonra inceleme başlatan ekipler, sahile 9 mil uzaklıktaki kuyulardan doğal gaz taşıyan deniz altındaki borunun, demir atan bir trol teknesi tarafından delindiğini belirledi.

Yetkililer, kuyulardaki platformlarda üretimin durduğunu ve 6 günden bu yana Botaş `ın ana boru hattına doğal gaz verilmediğini belirtirken, hasar gören hattın tamiri için çalışmaların sürdürüldüğü kaydedildi.

Bu arada Sahil Güvenlik Komutanlığı `na bağlı ekipler, boru hattının delinmesine neden olan trol teknesinin sahibini gözaltına aldı.

Zonguldak `ın Ereğli ilçesinde adli makamlara sevk edilen kişinin kimliği hakkında bilgi vermeyen yetkililer, soruşturmanın sürdürüldüğünü belirttiler. (AA)

DenizHaber.Com
 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190