Dev Platform Boğaz Geçişinde

Yeniköy dönüşünde dev platforma hakim olmak isteyen römorkörlerin 3 inin bir arada platformu tutmaya çalışması ilginç görüntüler oluşturdu.

Dev Platform Boğaz Geçişinde
HABERİN GALERİSİ
GSP VEGA BOGAZ GECISINDE

GSP VEGA BOGAZ GECISINDE

52 metre boyunda / 40 metre eninde ve 52 metre yüksekliğinde 4 bacaklı “GSP JUPITER” isimli petrol arama platformu GSP VEGA römorkörü ile birlikte Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait 4 adet römorkör yedeğinde bugün saat 1200’da Kuzeyden İstanbul boğazına giriş yaptı.

Çok ağır ilerleyen konvoy saat 1530 sıralarında Yenikçy dönüşünü tamamladı.

Yeniköy dönüşünde dev platforma hakim olmak isteyen römorkörlerin 3 inin bir arada platformu tutmaya çalışması ilginç görüntüler oluşturdu. Görüntüleri aşağıdaki foto galeride izleyebilirsiniz.

Konvoyun saat 1830 rularında İstanbul Boğazından çıkış yapması bekleniyor.

Delgi kulesi Montajı için Tuzla Gemak Tersanesine gidecek olan platform, Montaj sonrası aynı platform Çanakkale boğazını geçerek Tunus açıklarında çalışmaya gidecektir.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALPER TÜRKŞEN
ALPER TÜRKŞEN - 6 yıl Önce

Dev platform boğaz geçişi sırasında çengelköy beylerbeyi arasında rüzgar ve akıntın etkisiyle rotadan saparak dibe oturmuş olup ayakların bir miktar yukarıya kaldırılmasından sonra oturmuş olduğu noktadan kurtarılarak tekrar rotaya sokulduktan sonra ayaklar köprü geçişi için ilgili yükseklik seviyesine indirildikten sonra köprü geçişini tamamlayarak yoluna devam etmiştir.Görev alan tüm kılavuz kaptanlara geçmiş olsun diliyorum gerçekten zorlu bir geçiş olmuştur.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190