Dev Gemi Fethiye Körfezi'ne Yanaşamadı

Dünya'da sadece 6 tane bulunan dev geminin yolcuları filikalarla şehre taşındı.

Dev Gemi Fethiye Körfezi'ne Yanaşamadı
Dev gemi Fethiye Körfezi'ne yanaşamadı

Dünya'da sadece 6 tane bulunan dev geminin yolcuları filikalarla şehre taşındı.
 
Dünya'da sadece 6 tane bulunan, 180 metre uzunluğundaki Malta Bandralı yolcu gemisi, kruvaziyer limanı olmayan Fethiye Körfezi'ne yanaşamadı. Açık denizde beklemek zorunda kalan dev gemideki yolcular filikalarla Fethiye'ye getirildi.


Akdeniz turu kapsamında 631 yolcusu ile Fethiye Körfezi'ne gelen kruvaziyer yolcu gemisi limana yanaşamadı. 180 metre uzunluğu ve 30 bin groston ağırlığı bulunan Malta bandralı Azamara Journey isimli yolcu gemisi, açık denize demirlemek zorunda kaldı.

Şövalye adası yakınlarında demirleyen ve içerisinde Amerika, İngiliz ve İspanyol turistlerden oluşan kafile filikalar yardımı ile Fethiye'ye taşındı.

Limana getirilen turistler, buradan tur şirketlerine ait otobüslerle şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdi. 15 otobüsle şehri gezen turistler, akşam saatlerinde yine limandan filikalar eşliğinde yolcu gemisine taşındı.
 
Günübirlik olarak körfezde kalan lüks yolcu gemisi, daha sonra Yunanistan'a gitmek üzere ayrıldı.
YORUM EKLE
YORUMLAR
yilmaz
yilmaz - 5 yıl Önce

haberi yapanın ellerine diline sağlık.ne kadar amatör olduğu her halinden belli.1)gemi bi yolcu gemisi için büyük falan değil DEV demiş.2)gemi açık denizde demirledi demiş limanın içinde.3)körfeze giremedi demiş daha körfezin neresi olduğundan haberi yok fotoğrafın çekildiği yere uçarak gelmediyse önce fethiye körfezine girdi sonra oraya geldi.4)gros tonaj ağırlık değil hacim ölçü birimidir 30 bin groston diye bi ağırlık yoktur.
rica ediyorum biraz daha doğru ve en azından profesyonele yakın haberler yayınlayın

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190