DEÜ mezuniyet töreni renkli geçti

Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu 2005-2006 Mezuniyet Töreni, 22 Haziran 2006 günü çok sayıda misafirin katılımı ile gerçekleşti.

DEÜ mezuniyet töreni renkli geçti

DEÜ DENİZ İŞLETMECİLİĞİ VE YÖNETİMİ YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ YAPILDI

Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu 2005-2006 Mezuniyet Töreni 22 Haziran 2006 günü çok sayıda misafirin katılı ile gerçekleşti.

Denizcilik İşletmeleri ve Yönetimi Yüksekokulu 1993 yılından bu yana Denizcilik İşletmeleri Yönetimi bölümünden 692 Güverte bölümünden 229 olmak üzere toplam 921 öğrenci mezun vermiştir. 2002-2003 akademik yılı ile birlikte Aktif Eğitim sistemine geçen Denizcilik İşletmeleri ve Yönetimi Yüksekokulu aktif eğitim sistemindeki 4. yılını tamamlayarak bu yıl ilk mezunlarını verdi ve Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümünden 40 Güverte Bölümünden 36 olmak üzere toplam 76 öğrenci mezun oldu.

Güverte Bölümü’nden ilk üçe giren öğrenciler 1.Berk ZİNCİR, 2.Barış KESER, 3.Fatih IŞIK, Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümünden ilk üçe giren öğrenciler ise 1.Sinan ALABA  2.Burcu AYDINLIK 3. Sevim ESER oldu. Törende Güverte Bölümü Birincisi Berk ZİNCİR, Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölüm Birincisi Sinan ALABA Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Sayın A. Güldem CERİT Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Emin ALICI Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu başkanı Yrd Doç. Dr D.Ali DEVECİ ve onur konuğu olarak da Beşiktaş Grubu denizcilikten sorumlu yönetim kurulu üyesi Yavuz KALKAVAN birer konuşma yaptılar.

Törene  Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Emin ALICI başta olmak üzere Denizcilik Müsteşarlığı İzmir Bölge Müdürü Süleyman SERT, Denizcilik Müsteşarlığı İzmir Liman Başkanı Levent KÖLETELİ Beşiktaş Grubu denizcilikten sorumlu yönetim kurulu üyesi Yavuz KALKAVAN, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Müdürü Erol ÇAĞLAR, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Meclis Başkanı Erdoğan YILMAZ, Önceki Güney Deniz Saha Komutanı E. Koramiral Lütfü SANCAR, Güney Deniz Saha Komutanlığı Genel Sekreteri Dnz. Kur.Alb.Ali Rıza İŞİPEK, birçok Denizcilik Şirketi Temsilcileri ve Dokuz Eylül Üniversitesi’nin Dekan, Enstitü ve Yüksekokul Müdürleri ile öğrenci aileleri katıldılar.

Mezuniyet töreninde bir konuşma yapan Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksek okulu Müdürü prof. Dr. Güldem Cerit verimli geçen 18. akademik yılı tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek şunları kaydetti;

"Yüksekokulumuz fevkalade verimli ve dolu dolu geçirdiği 18. akademik yılının sonunda böylesine mutlu bir güne ulaşmış olmaktan büyük mutluluk duymaktadır. Denizcilik İşletmeleri Yönetimi bölümünden 40, Güverte Bölümünden 36 mezun verilmekte olup ilk kez mezun vermeye başladığımız 1993 yılından bu yana Denizcilik İşletmeleri Yönetimi 692 Güverte 229 olmak üzere Toplam 921 mezunumuz Türk denizcilik sektörüne kazandırılmıştır. Bu yıl mezuniyet törenimiz bizim için her zamankinden farklı bir heyecanı da içeriyor.

2002-2003 akademik yılı ile birlikte uygulamaya başladığımız aktif eğitim sistemi 4. yılını başarıyla tamamladı ve bu yıl ilk mezunlarını veriyor. Değerli mezunlarımız öğrenci merkezli bir sistemde öğrenme hedeflerini kendileri belirlediler, iyi insan, iyi yurttaş, iyi denizci olmayı öğrendiler, yaşam boyu kendilerini yönlendirecek olan öğrenme aşkını elde ettiler.  8 yıl önce Üniversitemizde o dönem Tıp Fakültesi Dekanımız olan şu anki Rektörümüz Prof. Dr.Emin Alıcı’nın önderliği ile başlatılan Aktif Eğitim’i denizcilik eğitiminde dünyada ilk olarak uygulama şerefini de Yüksekokulumuz üstlenmiş bulunmaktadır. Bizleri çağımızda yüksek öğrenimde ulaşılmış olan bu en ileri yöntemle tanıştırıp bu sürece önderlik eden başta Rektörümüz Prof. Dr. Emin Alıcı olmak üzere Tıp Fakültemizin tüm ilgili hocalarına ve tüm Dokuz Eylül camiasına ve en başta da Yüksekokulumuzun fevkalade fedakar tüm öğretim elemanlarına ve idari kadrosuna sonsuz şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Törende Yüksekokuldan maddi ve manevi desteğini esirgemeyen kişi ve kuruluşlara, mezuniyet töreninin hazırlanmasında değerli katkıları olan sponsorlara teşekkür belgelerinin takdim edilmesinin ardından mezunlara belge ve armağanları verildi. Mezuniyet Töreni tüm katılımcılarca coşku ile söylenen 10. Yıl Marşı ile sona erdi.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Turgay TUFANOĞLU
Mehmet Turgay TUFANOĞLU - 13 yıl Önce

UFKU AÇIK IŞILTI SAÇAN BARBAROSUN TORUNLARI,

BAŞTA SİZLERE İLİM İRFAN EĞİTİMİNİZİ VEREN SAYIN HOCALARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİM.

SİZLERİ DE EĞİTİMDE MEZUNİYETLERİNİZDEN DOLAYI TEBRİK EDERİM.

BUNDAN SONRAKİ DENİZCİLİK HAYATINIZIN,DENİZ-HAVA-GEMİ 3 DEĞERLİ TAŞI SAKIN UNUTA GELMEYİNİZ,BUNLAR SİZİN KOLYENİZDİR.

MİÇO-SİLİCİ OLARAK KENDİNİZİ YENİDEN BAŞLAMIŞ OLARAK ADAPTE EDİN KENDİNİZE,KERPETENLE DİŞ SÖKER GİBİ PRATİĞİNİZİ ÖĞRENMEYE ALMAYA ÇALIŞIN.

YARATAN HERŞEYİ BİRBİRİNE MUHTAÇ YARATMIŞTIR.

SAYGILARIMLA.

MEHMET T.TUFANOĞLU

TRABZON

AHMET AYDIN
AHMET AYDIN - 13 yıl Önce

Metin KALKAVAN'IN DEYİMİ İLE YENİ KAMYON ŞOFÖRLERİ MEZUN OLMUŞ.Biz Şoförlüğü kabul etmeyen Kardeş Fakültenin yeni mezunlarını kutluyor.Aile soyadı ile değil eğitimle Denizcilik yapacaklarına ve denizcilik camiasını kendini KAMYONCU sanan armatörlerden ve oda başkanlarından kurtaracaklarına yürekten inanıyoruz. YDO'LU KAPTAN

erol ekmekci
erol ekmekci - 13 yıl Önce

bu mezunıyet torenını 2001 yılında bende yasamıstım.emınım sımdıkı de cok guzel olmustur.emegı gecen herkese tsk ederım.ayrıca denıze cıkacak olan zabıt arkadaslara da allah selamet versın dıleklerımı sunuyorum.

BULENT
BULENT - 13 yıl Önce

Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu 2005-2006 Mezunlarını kutluyoruz.Sayın Canpolat. ITU Denizcilik fakültesi haberi yayınlandı mı bilmiyorum. Sanırım yapılmadı ise o da haber olur.İyi günler

Bülend

Mk85

burak ozgun
burak ozgun - 13 yıl Önce

diyyo 2006 mezunlarına mesleki yaşamlarında başarılar dilerim. güverte mezunu kardeşlerime allah selamet versinburak ozgun diyyo gv'05

turgay kaptan
turgay kaptan - 13 yıl Önce

Dokuz eylülden mezun olan meslektaşlarımızı kutluyorum.

24 haziran tarihinde İTÜ denicilik Fak. mezuniyet töreni ve akabinde denizcilik şöleni yapıldı.Kendini denizci gazetesi diye adlandıranların bundan haberi yok galiba...

Bu arkadaşların denizcilikle ne kadar alakalı oldukları belli oldu.Veya haberleri neye hangi değerlere göre sıralandırdıklarını açıklasalarda bizde öğrensek.Yoksa burası semt pazarcılarının sitesi mi??

- 13 yıl Önce

DOKUZ EYLÜL DENİZCİLİK İŞLETMECİLİĞİ GÜVERTE BÖLÜMÜ GURURLA SUNAR.HAZMEDEMEYENLERE BİR BÜYÜK TAŞ DAHA OTURTUP AKTİF EĞİTİMİN İLK ÜRÜNÜ TÜRK DENİZCİLERİNİ CANI GÖNÜLDEN KUTLUYORUM;ÇÜNKÜ ONLAR TÜRKİYE'NİN AKTİF EĞİTİMİNİ İLK UYGULAYAN ÜNİVERSİTENİN İLK AKTİF EĞİTİMLİ ÇOCUKLARI.AÇIK DENİZLERDE TÜRK BAYRAKLARINI ŞEREFLERİYLE DALGALANDIRIP,ÜNİVERSİTELERİ HİÇE SAYIP 3,4 AYLIK KURSLA KAPTAN YETİŞTİRDİKLERİNİ SANAN İNSANLARI VE ONLARA BU İZNİ VERENLERİN YÜZLERİNİ ÖNÜNE EĞECEK DEMİR BİLEKLİ KAPTANLAR!!!!SİZE GÜVENİYORUZ;ÇÜNKÜ SİZ 9 EYLÜL GÜVERTESİNİZ...

selamet demir
selamet demir - 13 yıl Önce

turk denızcılıgne hayırlı hızmetler vermenız dılegı ıle. okulunuzun adını dıger bazıları gıbı kotuye cıkarmıcanıza canı gonulden ınanıyorum.allah selamet versın


banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176