Denizin Ortasında Kürtaj

Kürtajın yasadışı olduğu ülkelere giden Hollandalı doktor, uluslararası suda ücretsiz ameliyat yapıyor Hollandalı aktivist doktor Rebecca Gomperts (41), yıllardan beri.............

Denizin Ortasında Kürtaj

Kürtajın yasadışı olduğu ülkelere giden Hollandalı doktor, uluslararası suda ücretsiz ameliyat yapıyor

Hollandalı aktivist doktor Rebecca Gomperts (41), yıllardan beri uluslararası sularda kürtaj ameliyatı yapıyor. Gönüllü bir ekiple çalışan ve kadınların kürtaj hakkını savunan Women on Waves adlı derneğin kurucusu olan Gomperts, ameliyatları neden yaptığını anlattı:

KÜRTAJIN yasak olduğu ülkelerin vatandaşlarını istemeleri durumunda gemiye alıyoruz. Yargılanmamak için uluslararası sularda operasyonu yapıyoruz. Kürtajın yasak olduğu yıllarda Avrupa'da gezmediğimiz ülke kalmadı. Yeni amacımız kıta dışına çıkmak. Gelecek yıl Güney Amerika'ya ya da Afrika'ya gitmeyi planlıyoruz.

GEMİDE bir ameliyathanemiz var. Her türlü tıbbı malzeme ve alet bulunuyor. Gittiğimiz her yerde basından büyük ilgi görüyoruz. Tabii kürtaj karşıtları da bizi protesto ediyor.

AMAÇ para kazanmak değil. Ameliyatları ücretsiz yapıyoruz. Sadece kadınlara yardım etmek istiyoruz. Derneğe yapılan bağışlar sayesinde ayakta kalıyoruz.

Kaynak:akşam gazetesi

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176