Denizi Doldurduk Cezayı Bekliyoruz

Bodrum'da yapılan inşaat alanında izinsiz olarak denize yapılan dolgunun sorumlusu olan MNG Holding'den açıklama geldi

Denizi Doldurduk Cezayı Bekliyoruz

Denizi Doldurduk Cezayı Bekliyoruz

BODRUM’un Pina Yarımadası’nda tahsisle 49 yıllığına kiraladığı 85 dönüm orman arazisinde tatil köyü yapan MNG Holding, üç hafta önce yaklaşık 1200 metre uzunluğunda deniz dolgusu yaparak tonlarca molozu ve hafriyatı izinsiz denize boşaltınca kıyamet koptu. Çevreciler isyan ederken, kaymakamlığın uyarısına rağmen dolguyu sürdüren şirketin iş makineleri önceki gün bağlandı. Tesisi 2009 sezonuna yetiştirmeyi planladıklarını belirten MNG Holding A.Ş. Turistik Tesis Şantiye Müdürü Sinan Karaağaçlı, dolgunun yasal olmadığını, izinlerin alınmadığını kabul etti:
“Dolgu için gerekli izinleri almak üzere başvurularımızı yaptık. Ancak, Genelkurmay Başkanlığı, dokuz bakanlık ve kurumdan izin almak kolay değil. Ama gerekli izni mutlaka alırız. Yaptığımız işin yasal olmadığını biliyoruz, ayrıca kaymakamlık veya valililiğin talimatlarına uymamazlık yapmayız. İzin alamazsak döktüğümüz molozları denizden geri alırız.”

Vatan

YORUM EKLE
YORUMLAR
recep  ivedik
recep ivedik - 11 yıl Önce

hey gidi ülkem hey!!!

nasıl olsa arkamız saglam izini mecbur verecekler.

hertürlü baglamayı yapıp hallederiz, millette istedigi kadar konuşsun biz ozaman kadarda işi bitirmiş oluruz diye resmen demeç vermişler ve kimseninde umurunda olmadıgına göre durum ortada denize döktügünü geri alırmış yalana bak izin verilmezse

balıklar bile güler bu lafa.

izinsiz ben bi direk diksem oraya dayak manyagı yaparlar adamı ama hertaraf halledilmiş belli ülkemin satılmayan ne topragı ne denizi nede insanı kalmış belli yazıklar olsun .

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176