DenizHaber.Com'a anlamlı teşekkür

Horizon Denizcilik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Çalışkan; ahlak dışı ve hakarete varan yorumlara prim verilmemesinden ötürü sitemize teşekkür etti.

DenizHaber.Com'a anlamlı teşekkür

DenizHaber.Com'a anlamlı teşekkür

Horizon Denizcilik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Çalışkan; ahlak dışı ve hakarete varan yorumlara prim verilmemesinden ötürü sitemize teşekkür etti.

Konuyla ilgili yorum yapan KaptanHaber.com İmtiyaz Sahibi ve Yayın Kurulu Başkanı Fulya Tekin İstikbal; "Biz basın ahlak ilkelerine uymaya söz verdik. Sorumlu yayıncılık anlayışımızla kimseyi hedef almadan, kimsenin kişilik haklarına saldırıda bulunmadan, kalemimizi kendi kişisel hırs çıkar hedeflerimize ve şantaja yönelik oynatmadan yayıncılık yapıyoruz. Sektörümüzün ve ülkemizin de buna ne kadar  çok ihtiyacı olduğunun farkındayız, bu bizim sorumluluğumuzu daha da arttırıyor" dedi.

Fatih Çalışkan'ın Mektubu

İşte Horizon Denizcilik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Çalışkan'ın bize gönderdiği yazı:

Horizon Denizcilik şirket sahibi olarak Denizhaber.com aracılığıyla buradan tüm personel ailelerimize tekrar geçmiş olsun demek istiyorum.Hepimiz için zor bir süreç hekese sabırlar diliyorum,fakat çözümün yakın olduğunu denizhaber.com aracılığıyla müjdelemek istiyorum.Personel ailelerimize ziyaretlerimizde de ilettiğim üzere yaptığımız çalışmaları medyada çok fazla paylaşmamamızın sebebi Türkiye'de de medyanın takip edilmesinden,korsanların yapılan çalışmalar için önlem aldıklarından,ve çözümün uzaması endişesini taşımamızdan kaynaklandığını tekrar hatırlatmak istiyorum.

Bu arada denizhaber.com yetkililerine bu haberi yoruma açtıkları için teşekkür ediyorum.

Neden denizhaber.com adresine yorum yazma ihtiyacı hissettiğime gelince günlük yapılan haberler dosyalanıp önüme koyuluyor,bazı sitelerde ve oluşturulan gruplarda yapılan yorumları okurken ahlak dışı ve hakarete varan yorumların yayınladığını görüyorum.denizhaber.com adresinede aynı şekilde ahlak dışı yorumlar ulaşıyordur,fakat bunların içinden seçilerek değişik gerçek dışı ithamlarla dolu,ahlak dışı yazılar içeren yorumlar yayınlanmamasından dolayı,yorum yazıp açıklama yapılmasını isteyenleri tatmin edici açıklamalar paylaşmak istedim.

Diğer medya kuruluşlarından da aynı hassasiyeti beklediğimizi sizler aracılığıyla iletmek isterim.

Şirketimizin çözüm için ne tür çalışmalar yürüttüğüne gelince,bunları uzunca açıklamak isterdim fakat yukarıda da belirttiğim üzere bu haberler sürekli deniz haydutlarının(ULUSLARARASI ŞEBEKENİN) Türkiye'deki irtibatları aracılığıyla takip edildiği için bu açıklamalarımızı daha sonra,öncelikle 23 personelimiz ve gemimiz selamete erdikten sonra genişce anlatabilme imkanımız olacağını düşünüyorum.

Sadece şunların bilinmesini isterim ki; yapılan yorumlarda olduğu gibi biz şirket yekilileri olarak rahat rahat tatil yapmıyoruz,zevk-ü sefa sürmüyoruz, rahat uyku uyumuyoruz, tam aksine 23 personelimizin can güvenliğini tehlikeye atmamak ve ailelerine biran önce kavuşmalarını sağlamak için elimizden geleni yapmaya,hatta daha fazlasını da yapmaya çalıyoruz.Bölgede görev yapan güçlerin 23 Türk vatandaşını ve üzerinde Türk bayrağı dalgalan gemimizi korsanların limanına demirlemesinden sonra bölgede yanlız bırakmasının sebebini kimse sorgulamıyor ve bu yükün tamamen şirketimizinn omuzlarımıza bırakıldığının kimse farkına varmıyor ve çözüm için gayretlerimizin gözardı edilmesi bizleri üzüyor.Lütfen şirketimize eleştiriler yağdırılırken insaf derecesini zorlamayın, yapılan çalışmalarımız ve garetlerimiz gözardı edilmesin.

Diğer yandan Türkiye'nin farklı farklı şehirlerinde olan personel ailelerimizi bizzat şirketimizin en üst yetkilileri olarak ziyaret ediyoruz.Henüz ziyaret edemediğimiz aileleride ziyaret etmeyed devam edeceğiz.Bazılarının iddia ettiği gibi personel ailelerine para dağıtıp medyaya konuşmayında demiyoruz,eğer bununla 3 gün önce çocuğu olan bir personelimizin çocuğuna taktığımız para kastediliyorsa,bununda herşeyden önce kültürümüzden olduğunu hatırlatmak isterim,bilmeyerek eleştirenler varsada öğrenmelerini ve kültürümüze sahip çıkmalarını öneririm.Bu yapılanlarda keşke o aile tarafından kimseyle paylaşılmasaydı da bende açıklamak zorunda kalmasaydım.

Gecenin bu vaktinde önemli telefonlar beklerken yorum yazma imkanı buldum, bu gece toplam 4 defa gemideki 3.kaptanımızla görüştüm;tüm personelimizin durumunun çok iyi olduğunu tekrar teyid ettim,yaralı personelimiz için özellikle gemiye doktor gelip gerekli tedaviyi yaptığını ve şuan durumunun çok iyi olduğunu ve ilaç tedavisine devam edildiğinin bilgisini aldım,bunu aynı şekilde ailesine ilettim.Personellerimizin şirketlerine güvendiklerini,Allahın izniyle bu işi en kısa zamanda çözeceğimize inandıkları bilgisini tekrar alıp mutlu oldum. Bu yaptıklarımızın çok az bir kısmı,bunlarıda şirketimizin hiçbir şey yapmadığını düşünenlere örnek olsun diye paylaşıyorum,yoksa medyatik olmayı sevmeyen,hele hele bazı sitelerdeki yorumlarında içerdiği böyle talihsiz bir olay aracılığıyla reklam yaptığımızı düşünenlerede fırsat vermek için yapmıyorum.Umarım şirketimize çok tepkili olan ve hiç birşey yapmadığımızı düşünenler yeterli cevapları yazdıklarım içerisinden çıkarırlar ve bu sıkıntılı süreçte bizlere köstek olmak yerine destek olamaya çalışırlar.

En kısa zamanda sizlere müjdeli haberi vermek ümidiyle,

Herkese Sevgiler ve Selamlarımı iletiyorum.

Hayırlı Geceler Diliyorum.

Fatih ÇALIŞKAN
Horizon Denizcilik İç ve Dış Tic.A.Ş
Yönetim Kurulu Bşk Yardımcısı

YORUM EKLE
YORUMLAR
. .
. . - 10 yıl Önce

Bazı ailelerin şov gösterisine ve facebook gruplarına istinaden ismimi vermiyorum.Çünkü reklam ve rant peşinde değilim.Gemi personeli üzerinden meşhur olanlara(Bazı gemici mürettebatımızın ailelerine)...

Bilindiği gibi firma yatıp uyumuyor,tatil yapmıyor,bizzat gittim ve yerlerinde ziyaret ettim.Gemide nişanlım var.Zannedildiği gibi aileler hiç birşey yapmıyor sanmasın bazıları.Ailelerde ellerinden geldikçe meraklı,huzursuz,endişeli.Ama son bir kaç gündür daha umutlular.Personel ailelerine özellikle daha sakin davranıp aklı başında olanlara saygılarımı sunuyorum.Hepimize büyük geçmiş olsun.Ama size küçük müjdeli bir haber vereyim.Firma ile görüştüğümde ileriki günlerde yine mürettebatın ailelerini arayabileceğini öğrendim.İnanın hepimiz adına çok sevindim.Tek başıma değil 4 kişi için değil 23 kişi için gittim görüştüm ve biraz da olsa sevindirici haberler aldıgım için umudum daha da arttı.

Bize düşen sadece biraz daha sabırlı olmak.Alman gemisinin bile para alındıktan 2 ay sonra bırakıldığını unutmamak lazım.Temennim o kadar uzun bir süreçte değil kısa bir zamanda sonuçlanmasıdır.

Tekrar hepimize çok büyük geçmiş olsun ve Allah'ın izniyle sağ salim gelmeleri temmennilerimle...

utku
utku - 10 yıl Önce

merhabakısa zamannda mürettebatın aramıza katılması dileklerimle başlıyorum. şirketin yaptığı açıklamalara hak veriyorum, gelişen olaylar karşısında napılması gerektiği ile ilgili şirket detaylı açıklama yaptı. sadece şu konuda şirketten şikayetçiyim. telefonla ulaşmak çok güç ve annemi arayan soran kimse şu ana kadar olmadı daha fazla hassasiyet bekliyorum şirketten...iyi günler

SAHİLVARYA
SAHİLVARYA - 10 yıl Önce

GEMİ DE BULUNAN AİLERİNE VE YAKINLARINA ÇEKMİŞ OLDUKLARI SIKINTILARA İÇTENLİKLE KATILIYORUM...BEKLİYİŞ UZUN VE MERHALLELİ OLMAYA BAŞLADI AMA UMARIM HİÇ KİMSEYE BİR ŞEY OLMADAN VE HİÇ KİMSEYE BİR ZARAR GELMEDEN...SONUÇLANIR..BU BEKLEYİZ VE DRAM SONA ERER...SEVENLER SEVDİĞİNE KAVUŞUR..ALLAH SEVENLERİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN...

Ali Taş
Ali Taş - 10 yıl Önce

berlin duvarı'nın yıkılması ve sovyetler'in dağılmasıyla liberalizmin zaferi kutlandı. hatta kimileri biraz daha ileri giderek bu zaferin nihai olduğunu ve tarihin sonunun geldiğini söyledi. dünyayı değiştirebileceğine ve daha insancıl ve adil bir yer haline getirebileceğine inananlar da yüksek idealleri ve hayal kırıklıklarıyla baş başa kaldılar. galiba herkesin mutlu olabileceği o erdemli dünya asla gelmeyecekti. 80 yıllık tecrübe istenilenin tam tersi olmuş ve tonları birbirlerinden biraz farklı da olsa kızıllar, ideal dünyalarına sırt çevirmişler ve karşı kıyıya koşmuşlardı. çoğunluğun mutsuz olduğu ama kötülerin içinde en iyisi olarak kabul ettiği ya da sadece kabul etmek zorunda kaldığı için rıza gösterdiği o karşı kıyıya. gerçi bir ara, 68'de, neredeyse tüm dünyada yankı bulan bir isyan bir anda parlamıştı. eğer parladığı gibi sönmeseydi belki değişik birdünyada yaşıyor olabilirdik. ama olmadı işte.devrimciler işçi sınıfına inanmıştı. adeletsizliğe karşı onlar savaşacak ve zafer kazanacaktı. önce belki tek ülkede, sonra tüm dünyada. olmadı. çünkü görüldü ki, zengin ülkelerdeki işçiler de fakir ülkelerdeki işçilerden faydalanır olmuş. yani devrim mevrim istemeyecekler. o zaman demek ki asıl savaşacak olanlar fakirler. kuzey-güney çatışması. belki buradan bir şeyler çıkar. kimi eskiler de demişti ki, bir devrim olacaksa bunu lümpenler yapacak; yani dışlanmışlar. şimdi somalili korsanlara bakalım: hem somalili hem korsan. hem fakir hem de suçlu. çok kızgın olmalılar.söylenenler doğruysa somalili korsanlar aldıkları fidyenin bir kısmını zenginlerin kirlettiği çevrelerinin temizliği için kullanıyorlarmış. yani ülkeden, devletten, halktan daha ayrı daha yukarıda bir şeye işaret ediyorlar: dünyaya. bununla ilgili diğer dikkat çekici nokta ise medeniyetle yontulmamış adalet anlayışları: burası benim evim. kirletirsen ödersin; ödemezsen ben sana ödetirim. bence güzel.somalili korsanlar devrim mi yapacak? sanmıyorum. belki biraz daha güçlü olsalar ve marjinallerden destek alsalar olabilirdi ama bu halleriyle biraz zor. aslında insan umutlanmıyor da değil. çünkü eski kitaplarda yazanlar sanki gerçekleşiyor. sermaye üretimden kopmuş, finans piyasalarına kaymış. üstüne bir de krize girmiş. gidebileceği en son yere kadar da gitmiş. zaten şunun şurasında kondratieffin dibine ne kaldı? güzel fanteziler bunlar. yine de ileride devrimle ilgili bir şeyler yazılacaksa somalili korsanlara bunda iyi bir yer ayırmak gerekir.

ahmet  vardar
ahmet vardar - 10 yıl Önce

şirketten müdür yukardaki yazıda " üzerinde Türk bayrağı dalgalan gemimizi korsanların limanına demirlemesinden sonra bölgede yanlız bırakmasının sebebini kimse sorgulamıyor ve bu yükün tamamen şirketimizinn omuzlarımıza bırakıldığının kimse farkına varmıyor" diyor - genelkurmayda alakası yok diyor - gemi kaptanı ayrılın dedi bizde ayrıldık diyor. kime inancağız biz. YASA denizcilik gemisini kurtarırken devletten yardımmı aldı ? askeriyesine dil mi uzattı.çözüm parada , verdiler parayı kurtuldular.

- 10 yıl Önce

ÖNEMLİ UYARI: Kişileri hedef alan, muhatabını küçük düşürücü, yapıcı değil kırıcı olan, saygı kuralları içerisinde kaleme alınmayan yorumlar yayınlanmayacaktır

Bazı ailelerin şov gösterisine ve facebook gruplarına istinaden ismimi vermiyorum.Çünkü reklam ve rant peşinde değilim.Gemi personeli üzerinden meşhur olanlara(Bazı gemici mürettebatımızın ailelerine)...

bu yorumları yazan ısımsız ınsanın yorumunu nasıl yayınlıyorsunuz

rana çelik
rana çelik - 10 yıl Önce

madem öyle siz niye isim yazmıyorsunuz

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176