Denize gönül verdi ölüm karada yakaladı

Gökhan Çiftçioğlu adrenalin tutkunuydu. Yelkenliyle denizlerde yarıştı, dağlara çıktı. Önceki gece motosikletiyle bariyerlere giren Çiftçioğlu, hayatını kaybetti.

Denize gönül verdi ölüm karada yakaladı

Denizlere gönül verdi ölüm karada yakaladı

Gökhan Çiftçioğlu adrenalin tutkunuydu. Yelkenliyle denizlerde yarıştı, dağlara çıktı. Önceki gece bir başka tutkusu motosikletiyle bariyerlere giren Çiftçioğlu, arkasındaki arkadaşıyla can verdi..

O bir adrenalin tutkunuydu. Denizlere, dağlara gönül verdi. Yelkenliyle denizlerde yarıştı, en zorlu dağlara tek başına tırmandı. Paraşütle atlarken yaşadığı zevki hiçbir kelimeyle tarif edemedi. Ama asıl gözdesi kendisini henüz 33 yaşında hayattan koparan motosikletiydi. Başında kaskıyla her daim kontrollü kullandığı motosikleti onu evi yerine ölüme taşıdı. SABAH gazetesinin sponsorluğunda gerçekleştirilen 'Deniz Kuvvetleri Kupası Sabah 2005 Açıkdeniz Yat Yarışı'nda Calypso 2'nin 11 kişilik ekibi arasında yer alan Marmara Yelken Kulübü Sporcuları'ndan Gökhan Çiftçioğlu, hem yelken hem de motosiklet dünyasını gözü yaşlı bıraktı. Özel bir şirkette bilgisayar proje danışmanı olarak çalışan İTÜ Matematik Bölümü mezunu Gökhan Çiftçioğlu, önceki gece dağcılık sporu yapan Rus uyruklu arkadaşı 29 yaşındaki Maksil Palamarchuc ile buluştu. İki arkadaş Çiftçioğlu'nun motosikletiyle yola çıktı. Ancak D-100 Karayolu Hasanpaşa Kavşağı'na geldiklerinde Çiftçioğlu, yağmur nedeniyle kayganlaşan motosikletin kontrolünü kaybetti. Motosiklet hızla bariyerlere çarptı, 2 arkadaşın cansız bedenleri asfalta düştü.

9 ayda 5 bini aşkın kaza oldu

İSTATİSTİKLERE göre, bu yılın ilk 9 ayında meydana gelen motosikler kazalarında 30 kişi yaşamını yitirdi. İstanbul'da 2007 yılının ilk 9 ayında ölümlü, yaralamalı ve maddi hasarlı olmak üzere 5 bin 276 kaza oldu Türkiye Motor Federasyonu Asbaşkanı Süleyman Memnun, "Geçen yıl motosiklet sayısı 350 bine çıktı" dedi. Motordelisi Spor Kulübü Başkanı Hakan Dinçer de "Motosikletin taşıdığı risk daha fazla. Sürücünün de bunlara hazırlıklı olması gerekir" diye konuştu.

Arkadaşlarının gözü yaşlı kaldı

Motosiklet gece 'far'sız gidince... 11 YILDIR birlikte yarıştıkları arkadaşlarının ardından Calypso 2 takımının sporcuları, büyük üzüntü yaşıyor. Kaptan Adnan Aktürk, "Motor kullanırken çok dikkatli ve temkinliydi. Kaskını hiç başından çıkarmazdı" derken, ekipten Özgür Numan ise "Tekneyle fırtınaya yakalandığımızda onun bize verdiği güvenle fırtınadan kurtulacağımızı biliyorduk. Kardeş gibiydik" şeklinde konuştu. Yelkenlinin sahibi Dr. Şinasi Numan da acı haberi alır almaz tatilini yarım kesip İstanbul'a döndü. Numan, "Bizi bırakıp gittiği için çok kızgınım" ifadesini kullandı.

Sabah

YORUM EKLE
YORUMLAR
Can Solak
Can Solak - 12 yıl Önce

turkiye de motosiklet surucusu olmak zor bir zenaattir. vergilerin abartılılığı ve distribütörlerinin koyduğu fahiş kar majlarlarından dolayı, bu makinalara avrupa ve amerikanın çok üstünde fiyatlar ödeyerek binmeyi göze almaktır.paralı yollardan, otomobillerle ve hatta ağır vasıtalarla aynı ücretleri ödeyerek geçme enayiliğini göze almaktır.motosikletleri, trafikte hala araç olarak görmeyen, adamdan saymayan zihniyetin* neden olabileceği bir kazada, ölüm riskinin yüksekliğini göze almaktır.dikiz aynasını makyajına bakmak için kullanan kadınların, seyir halindeyken telefonla konuşan denyoların, 80 yaşına gelmiş- burnunun ucunu bile görmekten aciz amcaların, trafiği yara yara geçmeyi marifet sanan dolmuşçuların, aynalarına bakmadan şerit değiştiren- sinyal ve dörtlülerini kullanmaktan özenle sakınan taksicilerin sürdüğü araçlar yüzünden, motorize arkadaşlarınızın ve tanıdıklarınızın kaza haberlerine, ölüm haberlerine alışmayı göze almaktırsevdiklerinizi, 3 kuruş etmeyecek trafik kasaplarının umursamazlığı yüzünden, ölüm haberinizle ağlatmayı göze almaktırtürkiyede motosiklet sürücüsü olmak, kelleyi koltuğa almaktır.

hayatta olmadığınız kadar çok çeşit insan olmaktır. kimilerine göre beyaz atlı prens, kimilerine göre ırz düşmanı bir tecavüzcüsünüzdür. kimilerine göre yolların kralı kimilerine göre trafiği alt üst den baş belası'sınızdır. annenizin zavallı çocuğu, eşiniz veya sevgilinizin alternatif uçarı çapkınısınızdır.

kimilerine göre özgürlük timsali, kimilerine göre trafiğin kölesisinizdir. bunalmış insanların özendiği, rahattaki (özellikle yağmurda karda) insanların acıyan gözlerle baktığı insansınızdır.

sahip olmayanlar için zengin piç, tamirci ve yedek parçacılar için züppesinizdir. yollarda arabalıların ezmek için kovaladığı bir tavşan, taksi dolmuş halk otobüs şoförleri için tahammül edilemez bir yaratıksınızdır. en çok da trafikte yok sayılabilecek değerde bir varlıksınızdır.

bir nev-i rus ruletidir.- zira trafikte ilerlerken hiçbir zaman bir araç sayılmazsınız. arkanızdaki araç dibinize kadar girer

muhtemel bir dokunma ile ne olacağı konusunda hiçbir fikri yoktur.- çoğu otomobil sürücüsüne göre "yav motor bu geçer aradan" yada "motorsun niye duramadın"

laflarına maruz kalırsınız anlamazlarki motosiklet uzay aracı değildir.- asla bir şeridiniz ve güvenli bir boşluğunuz olamaz çünkü daima o minik boşluğu değerlendirmek

isteyen dallama şöförler mevcuttur. e-5 gibi süratli yollarda bile aniden önünüze bir çukur yada

kamyon lastiği çıkabilir hiç şaşırmamak gerekir.- bayan şöförler çok eğlencelidir onlar için motor uçabilen bir araçtır yani gerektiğinde mesela

hanfendi üstünüze kırdı arabayı hoop zıplayıp altınızdan geçmesine izin verebilirsiniz. ve cidden

buna inanırlar.- trafikteki ksıkançlık krizlerine maruz kalırsınız. bazı evrimini tamamlayamamış hayvanlar tarafından

sürekli taciz edilirsiniz. sebep genelde çok komiktir bu kişi gençliginde belkide motor sevdalısıdır ama

hiçbir zaman alamamış binememiştir bu yüzden siz onun düşmanısınızdır.- bütün motosiklet sürücüleri serseridir. hiçbir zaman haklı değillerdir. olmaz öyle şey saçmalamayın !- o gün canı sıkılan bir otomobil sürücüsü sıkıntısını yolda bir motosikletliyi korkutarak üstüne su atarak

önüne kırarak üstüne atlayarak çok çeşitli şekillerde geçirebilir. üstelik bedava !- tüm bunlara rağmen türkiye gezilecek ve görülecek yerlerin bolluğu açısından çok keyifli bir ülkedir.

motosiklet sayesinde çok arkadaş edinebilir grup halinde gezilere katılabilirsiniz. her nedense grup

olduğunuzda bu canavar otomobil sürücüleri yanınıza gelip "yav ne güzel geziyorsunuz" derler !!!

faruk ferit incekara
faruk ferit incekara - 12 yıl Önce

Tabiatı büyük bir hazla seven,gökhan kardeşimize allahtan rahmet yakınlarına sabır dileriz.Hepimizin başı sağolsun.FARUK FERİT İNCEKARA

GEMIADAMLARI
GEMIADAMLARI - 12 yıl Önce

DENİZE GONULVERENIN SONUYOK GEMİADAMLARI

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176