Denizcilik Tarihimiz Trabzon'da Değerlendirilecek

Türk Deniz Ticareti Tarihi Sempozyumu IV, 16-17 Nisan tarihlerinde Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde gerçekleşecek.

Denizcilik Tarihimiz Trabzon'da Değerlendirilecek

IV. Türk Deniz Ticareti Tarihi Sempozyumu  16-17 Nisan 2012 tarihinde Trabzon'da gerçekleşecek. Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin ev sahipliği yapacağı sempozyumun amacı Karadeniz ve Karadeniz Bölgesinin önemli bir liman şehri olan Trabzon'u denizcilik ve deniz ticareti tarihi açısından değerlendiren tarih, arkeoloji, iktisat ve ticaret alanına ilişkin çalışmaları bir araya getirmek ve öncelikli sorunlarla ilgili bilgi paylaşımında bulunmak.
Sempozyum'un ileriye yönelik araştırmalar için bir tartışma ortamı yaratarak, Türk denizciliğinin ve deniz ticaretinin canlandırılmasına yardımcı olması bekleniyor.
Katılımcılar sempozyumun ardından 17 Nisan tarihinde Trabzonda yapılacak gezi programı kapsamında Sümela Manastırı'nı da görme fırsatı bulacaklar.

Sempozyum için bildiri metinlerinin gönderileceği son tarih 5 Mart 2012. Konaklama talebinde bulunmak isteyen katılımcılar için son tarih ise 6 Nisan.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Müh.Kaptan Refik Akdoğan
Müh.Kaptan Refik Akdoğan - 7 yıl Önce

İzmir'de ve Mersin'de düzenlenen Türk Deniz Ticareti tarihi sempozyumları sonunda yayınlanan ve bana gönderilen bildiriler kitaplarından gerçekten de çok değerli bilgiler edindim. 1988 yılında yayınladığım DENİZ TİCARETİ kitabımda Türk Deniz Ticaret hakkında bilgiler vermişsem de iki sempozyumdan sonra bunun yeterli olmadığını gördüm. Ben özellikle deniz ticaret tarihimiz denildiği zaman Osmanlılar zamanında imparatorluğun sınırları içinde yük ve yolcu taşımacılığın nasıl yapıldığını, teknelerin türlerini, çalışanların hangi şartlar altında çalıştığını, yüklerin hangi şartlar altında taşındığını merak ediyorum. 1948 ydo güverte mezunu olduğuma( ve de 1944 Trabzon Lisesi mezunuyum) göre ben de bir tarih olduğum için yaşadıklarımı ALTMIŞ YILIN HESABI kitabımda yazdım ve WEB sayfama yükledim. isteyen buradan alabilir.Başarılar dilerim. Allah selamet versin.www.refikakdogan.com

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176