Denizcilik Sektöründe Bilgi Teknolojileri

“Denizcilik Sektöründe Bilgi Ve İletişim Teknolojilerinin Yeni Kullanım Alanları'' başlıklı Konferans gerçekleştirilecek.

Denizcilik Sektöründe Bilgi Teknolojileri

DENİZCİLİK SEKTÖRÜNDE BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİNİN YENİ KULLANIM ALANLARI KONFERANSI

15 Mart 2013 günü saat 10.00’da Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Yerleşkesi Çakabey Deniz Feneri Konferans Salonu’nda “Denizcilik Sektöründe Bilgi Ve İletişim Teknolojilerinin Yeni Kullanım Alanları'' başlıklı Konferans gerçekleştirilecektir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. A. Güldem CERİT, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun ACARER, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet FÜZÜN, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali YILDIRIM’ın değerli katılımları ve açılış konuşmaları ile başlayacak olan konferans iki oturumdan oluşacaktır.

Konferans çağrılı konuşmacılar IMO E-Navigasyon Haberleşme Grup Başkanı John Eric HAGEN ve IMSO (Uluslararası Mobil Uydu Örgütü) Bilgi Teknolojileri Teknik Yetkilisi Halil KESKİN'in konuşmalarıyla devam edecektir.

''Denizcilik Sektöründe Yeni Elektronik Haberleşme Yöntemleri'' başlıklı konferansın ilk oturumu, oturum başkanı BTK Başkan yardımcısı N. Deniz YANIK başkanlığında, elektronik haberleşme yöntemleri ve uygulamaları hakkında değerli bilgi, görüş ve deneyimlere sahip;  İdeal Teknoloji Bilişim Çözümleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ejder VAROL, Globalstar A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Çağlar, Globalstar A.Ş. Genel Müdürü Nihat OKTAY, KEGM Daire Başkanı Hakan VURAL ve Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesinden  Doç. Dr. Ömür Y.  SAATÇIOĞLU'nun değerli katılımları ile gerçekleştirilecektir.

''Denizcilik Sektöründe yeni BT uygulamaları'' başlıklı konferansın ikinci oturumu Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Nas'ın  başkanlığında gerçekleştirilecektir. Transas Marine yetkilisi, Marine Elektronik Şirket Müdürü Yalçın TOKGÖZ, Polar Marine Elektronik Teknik Müdürü Hiro YAMİYA, Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Okay KILIÇ ve Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi'nden Uzakyol Kaptan Burak KÖSEOĞLU'nun bilgi ve iletişim teknolojilerinin denizcilikte kullanım alanları konularında değerli sunumlarına müteakip katılımcıların sorularının cevaplanması ile konferans sona erecektir.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190