Denizciler Sendikasından MLC Paneli

Panel, ITF ve IMEAK Deniz Ticaret Odasının desteği ve ILO uzmanlarının katılımıyla 7 Mayıs 2013 tarihinde Mercure Hotel Altunizade’de yapılacak.

Denizciler Sendikasından MLC Paneli

TÜRKİYE DENİZCİLER SENDİKASI 7 MAYIS 2013 TARİHİNDE “2006 DENİZCİLİK ÇALIŞMA SÖZLEŞMESİ” (Maritime Labour Convention, 2006) PANELİ DÜZENLİYOR

Hâlihazırda dünya gemi tonajının yaklaşık 70 ‘ine sahip olan 39 ülke tarafından onaylanmış olan ve bir ILO sözleşmesi olan Denizcilik Çalışma Sözleşmesi 20 Ağustos, 2013 tarihinde yürürlüğe girecektir. 

Sözleşme Gemiçalışanlarına düzgün ve insan onuruna yakışır çalışma ve yaşam koşulları sağlanması amacıyla küresel bir düzenleme getirmektedir.  Sözleşmenin yürürlüğe girmesiyle gemi bayrağına bakılmaksızın uluslararası sefer yapan tüm gemiler Üye ülkeler ve ILO gözetim organları tarafından sürekli olarak sözleşme hükümlerine göre denetlenecektir. 

Sözkonusu ILO sözleşmesinin temel kavramlarının tartışılacağı Panel, Uluslararası Taşımacılık İşçleri Federasyonu (ITF) ve IMEAK Deniz Ticaret Odasının desteği ve ILO uzmanlarının katılımıyla 7 Mayıs 2013 tarihinde Mercure Hotel Altunizade’de gerçekleştirilecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
hüseyin ballıkaya
hüseyin ballıkaya - 6 yıl Önce

denizciler sendikasından mlc panelin tarihi yazılmış fakat saati yazılmamış ayrıca biz denizciler izleyici olarak katılabilirmiyiz selamlar

Gökhan
Gökhan - 6 yıl Önce

Kimler katılabiliyor? Ne zaman? Katılım ücretli mi? Ayrıntılı bilgi verir misiniz?

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190