Deniz Teknesi Ustası Mustafa Eryıldız

Lefkoşa’nın göbeğinde karşılarında gemici teknesi bulan herkes, önce “Bu gemici teknesi buradan nasıl çıkacak?” sorusunu soruyor.

Deniz Teknesi Ustası Mustafa Eryıldız

Haydarpaşa Sokak’ta Gemi

Lefkoşa’nın göbeğinde karşılarında gemici teknesi bulan herkes, önce “Bu gemici teknesi buradan nasıl çıkacak?” arkasından “Bu gemici teknesi neden Lefkoşa’da yapılıyor?” sorularını soruyorlar

Lefkoşa, Kıbrıs’ın denizden en uzak yerleşim merkezlerinden biri. Hal böyle olunca, Lefkoşa’nın göbeğinde gemici teknesi görenler hayretlerini saklayamıyorlar.

Lefkoşa’nın göbeğinde karşılarında gemici teknesi bulan herkes, önce “Bu gemici teknesi buradan nasıl çıkacak?” arkasından “Bu gemici teknesi neden Lefkoşa’da yapılıyor?” sorularını soruyorlar.

Deniz Teknesi Ustası Mustafa Eryıldız’ın Karababa Sokak’ta yapmakta olduğu gemici teknelerinden biri olan bu gemici teknesi Haydarpaşa Sokak’ta bulunuyor. Emekli polis İzzet Güneş, gemici teknesinin son rötuşlarını yapıyor ve sıraya gemici teknesinin denize ulaşımı gelecek.

İzzet Güneş’ göre bu kolay, çünkü kendi teknesi 6,5 metre uzunluğunda ve daha önce ayni ustanın yaptığı 12 metrelik denizci teknesi Lefkoşa’dan denize ulaşmış.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190