"Deniz Lojistik ve Taşımacılık Hukuku"

Deniz Lojistik ve Taşımacılık Hukuku Kitabı çıktı.

Yazarları; Dr.Jur.Tunay Köksal (Uluslararası Ticaret ve Lojistik Hukuku Öğretim Üyesi), Dr. Nur Jale Ece ve Behçet Yalın Özkara olan "Deniz Lojistik ve Taşımacılık Hukuku" kitabı Mart 2012'de Adalet Yayınevi'nden çıktı.

Ulusal ve uluslararası deniz lojistik ve taşımacılık hukukunun ana kavramları ve temel pratik bilgileri, örnek belgeleri, deniz lojistik ve taşımacılık mevzuatı, deniz işletmeciliğinin hukuki çerçevesi ve denizcilik sektöründeki güncel gelişmeler bu kitap kapsamında detaylı bir biçimde ele alınıyor.

Yazarlar bu kitabı Türk Denizcilik sektörünün değerli mensuplarına ithaf etmişler.

Kitap incelendiğinde, kitabın hedef kitleleri olan, deniz lojistik ve taşımacılık sektörünün uygulamacı aktörlerine; ön lisans / lisans / lisans üstü düzeylerinde “Deniz Lojistiği” eğitimi almakta olan öğrencilere ve özellikle “Deniz Lojistiği Uzmanlığı” sertifika programlarının kursiyerlerine hitap etmek amacıyla hazırlanmış olması nedeniyle, yalın bir üslupla kaleme alınmasına mümkün olduğunca özen gösterildiği anlaşılıyor.

İncelediği konu hakkında güncel bilgiler sunan bu kitap, her biri kapsamlı ve sistematik bilgiler içeren aşağıdaki ana bölümlerden oluşuyor:

- Uluslararası Deniz Lojistik ve Taşımacılık Mevzuatı

-Ulusal Deniz Lojistik ve Taşımacılık Mevzuatı

-Denizcilik İşletmeciliğinin Hukuki Çerçevesi

-Denizcilik Sektöründeki Güncel Gelişmeler

-Deniz Lojistiğinde Yaygın Kullanılan Belge Örnekleri

Kitabın ortak yazarlarından biri olan Dr.Jur.Tunay Köksal, halihazırda “Uluslararası Ticaret ve Lojistik Hukuku” alanında Öğretim Üyesi olarak akademik kariyerini ve danışmanlık faaliyetlerini sürdürmekte olup; bu kitapta akademik birikiminin yanısıra uygulamadan edindiği pratik bilgilere de yer veriyor.

-Kitabın yazarlarından biri olan Dr. Nur Jale Ece'nin daha önce Dekaş Yayınlarından "İstanbul Boğazında Deniz kazaları Analizi" adlı kitabı çıkmıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet cavit gür
ahmet cavit gür - 7 yıl Önce

çok faydalı bir kitap.

denizcilikle uğraşan herkesin başucu kitabı olmalı.

her gemide bulunmalı.bu konu ile ilgili mevcut kitaplar ihtiyaca cevap vermekten uzaktı ve güncel değişiklikleri ihtiva etmiyordu.bilhassa yaygın kullanılan belge örneklerinin de verilmesi önemli bir ekskliği giderdi.

yazanların ellerine sağlık.

hayırlı olsun.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176