Deniz Kazalarına Acil Müdahale Konferansı

Deniz Kazalarında Acil Müdahale ve Kazaların Çevresel Etkileri konulu konferans “2 Mayıs 2013” tarihinde İstanbul’ da Swiss Otel’de yapılacak.

Deniz Kazalarına Acil Müdahale Konferansı

DENİZ KAZALARINDA ACİL MÜDAHALE ve ÇEVRESEL ETKİLERİ KONFERANSI YARIN
 
Deniz Kazalarında Acil Müdahale ve Kazaların Çevresel Etkileri konulu konferans “2 Mayıs 2013” tarihinde İstanbul’ da Swiss Otel’de yapılacaktır.

TULIP EĞİTİM ve DANIŞMANLIK Ltd. Şti.’nin sponsorluğunda gerçekleşecek olan konferans aynı zamanda www.seaspill.net deniz de acil müdahale, eğitim ve tatbikatlar özellinde çevresel bilinç oluşturmak üzere tasarlanmış olan portalının da lansmanı gerçekleşecektir.


Deniz ve çevresinin petrol ve diğer zararlı maddelerle kirlenmesine karşı mücadele de, 5312 Sayılı Deniz Çevresinin Petrol ve Diğer  Zararlı Maddelerle Kirlenmesinde Acil Durumlarda Müdahale ve Zararların Tazmini Esaslarına Dair Kanun ve Uygulama Yönetmeliği ile hukuki alt yapı oluşturulmuştur. Böylelikle, kıyı tesislerinde acil müdahale planlarının hazırlanması ve tatbikinin yapılmasını zorunlu kılınmıştır. Denizde petrol ve türevlerinin bir kazada dökülmesinin etkilerini en aza indirmek bu bağlamda tüm paydaşların sektörel iletişimi, iyi uygulamaların yaygınlaştırılması ve paylaşılması yasal gerekliliklerin güncel tutulması, örnek uygulamaların paylaşımı, deniz ve çevresinde petrol ve diğer zararlılarla mücadele, İstanbul boğazının sosyal, ekonomik ve çevresel değeri konferansın hedefleri arasındadır.

Konferans, TULIP EĞİTİM VE DANIŞMANLIK kurucusu ve yöneticisi olan Şafak Özsoy’un açılış konuşması ile başlayacak olup, Prof. Dr. Bayram Öztürk’ün çevre kirliliğinin sosyal, çevresel ve kültürel etkilerini içeren konuşması ile sürecektir.

Denizde petrole dayalı bir kirlilik, acil müdahale konusunda ki yasal gerekliliklerin anlatılacağı ilk oturumda, TC. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TC. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı temsilcileri yer alacaktır.

Boğazlarda ki riskler ve kapasite konusunda Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü uzmanları ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi durum değerlendirmesi yapacaktır.

5312 Sayılı Kanunun uygulamasında kıyı tesislerinin durumu, eğitim ve tatbikatlar ile çevresel kirlilik ve atık yönetimi konularında uzmanların yer aldığı oturumda deneyimlerin paylaşımı hedeflenmektedir.

Oturum başkanlıklarını Marmara Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Enis Morkoç, İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr. Nuray Balkıs ve Delta Rubis’ten Mehmet Soydan yapacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Okyanus ORHON
Okyanus ORHON - 6 yıl Önce

Uzun zamandır gemi kurtarma ve denizde acil müdahale sektöründeyim.
İlgi nçtir, bu konferans ile ilgili Türkiye'de ki Salvage firmalarına ne davetiye ne de organizasyon ile ilgili bir yazı geldi.
Sebebi nedir acaba?

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176