Danıştay Tüpraş satışına vize verdi

Danıştay 13. Dairesi, Tüpraş'ın yüzde 51'lik hissesinin özelleştirilmesine ilişkin ÖYK Kararı, ihale şartnamesi ve satışa ilişkin ihale komisyonu kararının iptal istemini reddetti.

Danıştay Tüpraş satışına vize verdi
Danıştay'dan Tüpraş satışına vize

Danıştay 13. Dairesi, Tüpraş'ın yüzde 51'lik hissesinin özelleştirilmesine ilişkin ÖYK Kararı, ihale ilanı, ihale şartnamesi ve satışa ilişkin ihale komisyonu kararının iptal istemini reddetti.

Petrol İş Sendikası'nın Tüpraş'ın yüzde 51'lik hissesinin özelleştirilmesine olanak tanıyan dört işlemin iptali istemiyle açtığı dava, esastan sonuçlandı.


Danıştay 13. Dairesi, “Tüpraş'ın yüzde 51'lik hissesinin özelleştirilmesine ilişkin Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) kararı, ihale ilanı, ihale şartnamesi ve satışa ilişkin ihale komisyonu kararının iptal istemini reddetti.

Böylece, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu'nun ihale şartnamesinin ve satışa ilişkin ihale komisyonu kararının yürütmesinin durdurulmasına ilişkin kararı kalkmış oldu. 

Davacı Petrol İş Sendikası'nın avukatı Gökhan Candoğan, dört kararı da temyiz edeceklerini ve temyiz isteminde yürütmenin durdurulmasını da talep edeceklerini söyledi.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190