Danio adlı gemi karaya oturdu

80 metre uzunluğundaki "Danio" adlı gemi, kereste yükü taşıyordu. Farne Adalarında karaya oturan gemide 6 kişilik mürettebat bulunuyor.

Danio adlı gemi karaya oturdu
HABERİN GALERİSİ
DANIO KARAYA OTURDU

DANIO KARAYA OTURDU

Cumartesi gece yarısından sonra sabaha karşı meydana gelen kazada, geminin tam yol kayalıklara bindirdiği haber veriliyor.

Geminin kendi çabalarıyla kurtulması mümküğn olamayınca, Cumartesi akşamı bir römorkör çekerek gemiyi kurtramaya çalıştı ancak dokuz oturak karaya oturan gemi yerinden bile kımıldamadı.

Geminin sığlık bölgede karaya oturduğu ve römorkörlerin de çalışmasının zor olacağı bu yüzden geminin kurtarılmasının zaman alacağı bildirildi.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Müh.Kaptan Refik Akdoğan
Müh.Kaptan Refik Akdoğan - 6 yıl Önce

Allahaşkına dünyanın bir ucunda karaya oturmuş olan Danio gemisisinin bize ne? Burada deniz ticaret filomuz çökmüş, tersanelerimiz kapanmış, okulların öğrtetim görevlisi, araç gereç ihtiyaçları had safhaya varmış, bir sürü sivil denizcilik okuları var ama bir okul gemisi yok, gemiadamları sahipsiz sürünüyor ve daha bir sürü sorunlar varken bana ne Danio gemisinin dünyanın bir ucunda oturmasından. Ya işte böyle sayın kanal yöneticileri bu konularda yoksa biz havlu mu attık? Ama Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyfendi ne diyor? Oraları yan gelip yatma yerleri değidir diyor da kimsenin bu konularda kılı kıpırdamıyor. Osmanlıdan kalma yan gelip yatma, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın, devekuşu misali başlarını kuma sokup durumu idare ediyorlar güya! Allahaşkına bize ne Danio gemisinin Dünyanın bir ucunda karaya oturmasından. Allah yardımcımız olsun. www.refikakdogan.com

armatör
armatör - 6 yıl Önce

Allah aşkınca Refik hoca, bu nasıl yorum ?

Haber heryerde haberdir. Geminin karaya oturması haber olmaz mı, elbette haberdir, sektörle ilgili herkezin dikkatini çekebilir.

Mesela gemisi o bölgeden geçecek Türk armatör, o kayalığa dair personelini uyarabilir; olmasa bile, gemiyle & denizle alakalı her haber, haberdir.

Lütfen mantıklı olalım.

Sizin bu tarz duygusal, fevri, dar görüşlü yorumlarınıza bu aralar çok rastlıyoruz Denizhaber'de, size yakışmıyor.

Müh.Kaptan Refik Akdoğan
Müh.Kaptan Refik Akdoğan - 6 yıl Önce

Sayın Denizci ve Armatör. Lütfen hakaret etmeden yorumlarınızı yazınız. Temcit pilavı gib tekrarladığım konular Türk ticaret denizciliğinin hal olmayan konuları olduğu için tekrar ediyorun konuları, fırsat yaratarak. İsimlerinizi açıklamadığınız için yorumlarınızın ve suçlamalarınızn bir değeri yoktur. Allah yardımcınız olsun

Denizci
Denizci - 6 yıl Önce

Bu ne biçim, ne anlamsız, ne kadar dar kafalı bir görüş. Dünyanın öbür ucuda olsa, konu insan ve insanlık. Yan gelip yatmaya gelince, sizin pek övdüğünüz bir zat onu şanlı askerlerimiz için büyük bir haksızlıkta bulunarak söyledi. Onun için, siz siz olun bir daha düşünmeden sakın laf etmeyin. Çok boş konuşuyorsunuz. Temcit pilavı gibi, ha bire ayni şeyleri söylemekten bıkmadınız mı ? Sayın Kaptan.
Mühendis ünvanını da kullanmayın, size yakışmıyor. O çıkan kanun sizin için geçerli de değil. Hemen üstüne cuk diye oturdunuz. Mühendislerde analitik düşünme yeteneği olur. Unutmayın.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190