Çınarcık Mavi Bayrak İçin Start Verdi

Çınarcık'da yapılarak devreye giren Mavi Deniz Atık Su Arıtma Tesisi ilçedeki evsel atıkları en modern biçimde arıtarak denize bırakıyor.

Çınarcık Mavi Bayrak İçin Start Verdi

Çınarcık Mavi Bayrak İçin Start Verdi

Çınarcık Mavi Deniz Atık Su Arıtma Tesisi'nin devreye girmesinin ardından Çınarcık sahillerinden alınan su örneklerinin AB standartlarında çıkması ilçenin Mavi bayrak için başvuru yapması için ilk adım oldu.

Birlik üyeleri ile bir araya gelen Çınarcık Belediye Başkanı Murat Erdoğan, "Denizlerimiz artık daha temiz" dedi.

Çınarcık'da yapılarak devreye giren Mavi Deniz Atık Su Arıtma Tesisi ilçedeki evsel atıkları en modern biçimde arıtarak denize bırakıyor. Bu tesis sayesinde ilçe sahillerinde biyolojik bir temizlik de yaşanıyor. Sağlık İl Müdürlüğü tarafından ilçeden alınan deniz suyu örneklerinin incelenmesinde ortaya çıkan sonuçlarda bunu destekliyor. Zira yapılan incelemede su örneklerinin Avrupa Birliği standartlarında olduğu tespit edildi.

Bu sonuçların ardından birlik üyeleri Çınarcık Belediyesi Meclis Salonunda bir araya gelerek tesisin öncesindeki durumu ve sonrasını tartıştılar. İlçenin sahillerindeki bu temizliğin Mavi bayrak'la taçlandırılması kararı aldıklarını dile getiren Çınarcık Belediye Başkanı Murat Erdoğan başvuru için harekete geçeceklerini dile getirdi.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176