Çevre Mühendislerinden Kepez Limanına Zİyaret

ÇÖMÜ Çevre Mühendisliği Bölümü "Türkiye'nin en büyük atık kabul tesisi "ni bünyesinde barındıran Kepez Limanı’na teknik ziyarette bulundu

Çevre Mühendislerinden Kepez Limanına Zİyaret

ÇOMÜ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ’NDEN KEPEZ LİMANI’NA ZİYARET

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü "Türkiye'nin en büyük atık kabul tesisi "ni bünyesinde barındıran Çanakkale (Kepez) Limanı’na teknik ziyarette bulundular.

Çanakkale Liman İşletmesi Genel Müdürü Ali AKTOPRAK, Liman Müdürü Evren BECEREN ve Atık Kabul Tesis Müdürü Fırat Baha BOĞA tarafından karşılanan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencileri ve öğretim üyelerinden oluşan 30 kişilik grup öncelikle Çanakkale Liman İşletmesi Atık Kabul Tesisini gezdi. Gemilerden toplanan atıkların susuzlaştırılması ve ayrıştırılarak türlerine göre geri kazanım ya da bertaraf tesislerine gönderilmesi konusunda yürütülen proses hakkında bilgi alan grup sonrasında liman konferans salonundaki sunuma katıldılar. Aynı zamanda Avrupa Atık Tesisleri Birliği "EUROSHORE" un üyesi olan Çanakkale Liman İşletmesi gemilerden atıkların alınması amacıyla yaklaşık 10.000 deadweight tonluk gemi filosuyla da Türkiye’nin en fazla atık toplama kapasitesine sahip.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190