Çeşme'den Yunan adalarına Gemi

İzmir'in Çeşme İlçesinden Yunan Adalarına Gemi Turları Başladı. Bu Çerçevede 'Samsun' Gemisi Yolcularını İlk Seferine Çıkardı.

Çeşme'den Yunan adalarına Gemi

Çeşme'den Yunan Adalarına Gemi Turları Başladı
 
İzmir'in Çeşme ilçesinden Yunan adalarına gemi turları başladı. Bu çerçevede ''Samsun'' gemisi yolcularını ilk seferine çıkardı.

Çeşme Limanı'ndan hareket eden Samsun gemisinin yolcuları, bir hafta sürecek turda, program kapsamındaki yerlerde gezme ve alışveriş yapma fırsatı bulacak. Çeşme'den Yunan adalarına ilk seferi gerçekleştiren Samsun'un kaptanı Semih Salgıncı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tur programı kapsamına Mikanos, Santorini, Girit, Rodos, Samos gibi adalar ile Pire şehrinin olduğunu belirterek, ilk seferde gemide 181 yolcunun bulunduğunu söyledi.  

Turlarda vize uygulamasının olmadığına dikkati çeken Salgıncı, Yunanistan hükümeti ile yapılan ve ''Bir Türk limanından kalkıp, aynı Türk limanına dönmek suretiyle toplu vize uygulamasıyla tur düzenlenebilmesi''ni içeren bir anlaşma yapıldığını ifade etti. Salgıncı, tur programı kapsamındaki adalarda ortalama 12 saat dolaşma ve alışveriş fırsatı olduğunu, turların Eylül ayına kadar süreceğini kaydetti. (Anadolu Ajansı)

Alıntı: Haberler.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190