Bugün Saat 1900'da Kar Yağacak!

Bolu Dağı'na, Eskişehir'e ve Trakya'ya dün mevsimin ilk karı yağdı. İstanbul'da da bu akşam bekleniyor

Bugün Saat 1900'da Kar Yağacak!

Bolu Dağı'na, Eskişehir'e ve Trakya'ya dün mevsimin ilk karı yağdı. İstanbul'da da bu akşam bekleniyor. Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, "akşama doğru karla karışık yağmur ve kar yağışı bekliyoruz" dedi. Tahminlerinin isabetiyle bilinen AccuWeather uluslararası Hava Tahmin Merkezi ise tam saat verdi. "İstanbul'da kar yağışı saat 19.00'da başlayacak" dedi.

AccuWeather'a göre, bugün İstanbul'da hava sıcaklığı akşama doğru azalacak. Saat 19.00'da 1 dereceye düşmesiyle kar yağışı başlayacak. Saat 20.00'de de hava sıcaklığı 0 derece olacak ve kar yağışı gece boyunca aralıklarla devam edecek.


Heryerde kar var
Balkanlar'da hayatı felç edecek kadar etkili olan kar yağışı dün Trakya'dan giriş yaptı. Ve Kırklareli yakınlarında mevsimin ilk karı yağdı. Kar yağışının en büyük etkisi ise, Bolu Dağı'nda görüldü. İstanbul ile Ankara'yı birbirine bağlayan karayolunda kar yağışı ve sis yüzünden ulaşım güçlükle yapılabildi. Yetkililer, Bolu Dağı'nda üç gün boyunca kar beklendiğini belirterek sürücüleri uyardı. Eskişehir'de de dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışının bugün de devam edeceği bildirildi.

(VATAN GAZETESİ)

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190