Bölge Kupası 1.Ayak Yarışları Sonuçlandı

Bölge Kupası 1.Ayak Yarışları Sonuçlandı. Sporcu sayısı 500’e yaklaştı.

banner217

Bölge Kupası 1.Ayak Yarışları Sonuçlandı

Bölge Kupası 1.Ayak Yarışları Sonuçlandı. Sporcu sayısı 500’e yaklaştı.

24 Nisan 2012 Salı 15:41
3142 Okunma
Bölge Kupası 1.Ayak Yarışları Sonuçlandı

Türkiye Yelken Federasyonu 2012 faaliyet programında yer alan ve sezon boyunca  3 kez 5 farklı bölgede düzenlenecek olan Bölge Kupası yarışlarının  1.ayak’ları  sonuçlandı. 

20-23 Nisan tarihleri arasında Optimist, Laser sınıflarında düzenlenen yarışlar

1.Sinop   Karadeniz Yelken Kulübü
2.İstanbul  İstanbul Yelken Kulübü
3.Tekirdağ  Tekirdağ Yelken Kulübü
4.Marmaris  Martı Marina Yelken Kulübü
5.Mersin  Mersin Yelken Kulübü  ev sahipliklerinde gerçekleşti

Türkiye’nin dört bir yanından sporcularımızın katıldığı Bölge Kupası 1. Ayak yarışlarında 2. Bölge İstanbul  yarışları olumsuz hava şartları nedeniyle yapılamazken, diğer bölgelerde hem 23 Nisan Bayramı kutlandı hem de keyifli yarışlar gerçekleştirildi.

Bölge Kupası 1. Ayak yarışlarına; Optimist sınıfında 23 ili temsilen 53 kulüp ve 3 ferdi olmak üzere 85 kız 214 erkek olmak üzere 299 sporcu katılırken, Laser 4.7 sınıfında 27 ili temsilen 32 kulüpten 36 kız 80 erkek olmak üzere 116 sporcu, Laser Radial Sınıfında 15 ili temsilen 29 kulüp ve 2 ferdi olmak üzere 15 kız 62 erkek toplam 77 sporcu, Laser Standart Sınıfında 2 il ve 3 kulübü temsilen 6 erkek sporcu katıldı.

Bu sayılarla bölge kupasında yarışan toplam sporcu sayısı 498’e ulaştı.

1. Bölge Sinop / Karadeniz Yelken Kulübü
Optimist 4 il 8 Kulüp, 19 kız, 30 erkek;
Laser 4.7 3 il 3 kulüp 10 erkek;
Laser Radial 2 il 2 kulüp 2 kız, 7 erkek

Optimist Genel

1. Cem Baran Güner - Samsun Yelken İhtisas Kulübü
2. Kutay Gönener - Sinop Karadeniz Yelken İhtisas Kulübü
3. Oğuz Kaan Saral - Sinop Karadeniz Yelken İhtisas Kulübü
4. Ceren Demiral - Samsun Yelken İhtisas Kulübü
5. Adem Hut - Rize Gençlik Spor Kulübü

Optimist Kız

1. Ceren Demiral - Samsun Yelken İhtisas Kulübü
2.Melike Ece Kırmacı - Samsun Yelken İhtisas Kulübü
3. Bensim Özkaraş - Samsun Yelken İhtisas Kulübü

Optimist Junior

1.Cem Baran Güner - Samsun Yelken İhtisas Kulübü
2. Ege Batmaz - Sinop Karadeniz Yelken İhtisas Kulübü
3. Kardelen Aldemir - Sinop Karadeniz Yelken İhtisas Kulübü

Laser 4.7 Genel

1. Mustafa Sergen Birincioğlu - Sinop Karadeniz Yelken İhtisas Kulübü
2. Mehmet Raşid Sönmez - Samsun Yelken İhtisas Kulübü
3.Doğancan Cihangir - Sinop Karadeniz Yelken İhtisas Kulübü

Laser Radial Genel
1. Şükrü Nuri Pınarcıoğlu - Samsun Yelken İhtisas Kulübü
2. Canberk Filiz - Trabzon Yat ve Yelken Kulübü
2. Arda Gürhan Aydın - Akçaabat Yelken İhtisas Kulübü

Laser Radial Genç
1.Şükrü Nuri Pınarcıoğlu - Samsun Yelken İhtisas Kulübü
2. Furkan Kolaylı - Trabzon Yat ve Yelken Kulübü
2.Sefa Öztürk - Akçaabat Yelken İhtisas Kulübü

2. Bölge İstanbul / İstanbul Yelken Kulübü

Optimist 3 il 13 Kulüp, 34 kız, 86 erkek; Laser 4.7 3 il 13 kulüp 19 kız, 42 erkek; Laser Radial 2 il 6 kulüp 5 kız, 16 erkek; Laser Standart 2 il 3 kulüp,1 Ferdi 6 erkek, Olumsuz hava şartları nedeni ile yarışlar yapılamamıştır.

3. Bölge Tekirdağ / Tekirdağ Yelken Kulübü

Optimist 4 il 7 Kulüp, 10 kız, 34 erkek;
Laser 4.7 4 il 6 kulüp 8 kız, 13 erkek;
Laser Radial 3 il 6 kulüp 1 kız, 12 erkek

Optimist Genel

1. Ayşenur Orhan - Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü
2. Atacan Coşkun - Gemlik Yelken Kulübü
3. Emre Can - Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü
4. Emre Çetinkaya - Burhaniye Yelken Kulübü
5. Çağrı Düşünen - Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü

Optimist Kız

1. Ayşenur Orhan - Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü
2. Fatma Sena Koşan - İçdaş Spor Kulübü
3. Sinem Anahtarcı - İçdaş Spor Kulübü

Optimist Junior

1.Atacan Coşkun - Gemlik Yelken Kulübü
2. Emre Çetinkaya - Burhaniye Yelken Kulübü
3. Erdem Taşkoparan - Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü

Laser 4.7 Genel

1. Berkan Şahin - Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü
2. Yasin Yılmaz - Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü
3. Enes Topkaç - Gemlik Yelken Kulübü

Laser 4.7 Bayan

1. Deniz Aydın - Çanakkale Yelken Sporları Kulübü
2. Tuğba Öksüz - Gemlik Yelken Kulübü
2. Fatmanur Yazgan - İçdaş Spor Kulübü

Laser 4.7 Junior

1.Berkan Şahin - Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü
2. Yasin Yılmaz - Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü
3. Nilsu Nur Tetik - Gemlik Yelken Kulübü

Laser Radial Genel

1. Hasan Sal - Gemlik Yelken Kulübü
2. Mert Koçan - İçdaş Spor Kulübü
3. Doğukan Özkovalak - Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü

Laser Radial Genç

1. Hasan Sal - Gemlik Yelken Kulübü
2. Doğukan Özkovalak - Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü
3. Batuhan Hazar - Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü

4. Bölge Muğla / Martı Marina Yelken Kulübü / Halit Narin Kupası

Optimist 3 il 16 Kulüp 18 kız, 90 erkek;
Laser 4.7 3 il 15 kulüp, 1 Ferdi 8 kız, 31 erkek ;
Laser Radial 3 il 9 kulüp, 1 Ferdi 4 kız, 12 erkek

Optimist Genel

1. Barbaros Hekimoğlu - Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi
2. Rasim Yaşar - Ali Rıza Mete - Urla Yelken ve Gençlik Spor Kulübü
3. Doruk Taneli - Çeşme Yelken İhtisas Kulübü

4. Ege Karaman - Era Yelken Kulübü
5. Arman Tıhmınlıoğlu - Solo Yelken Kulübü

Optimist Kız

1.Ece Göksu Gök - Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi
2. Leyla Şenocak - Çeşme Yelken İhtisas Kulübü
3. Deniz Saltık - Gökova Yelken Kulübü

Optimist Junior

1. Ege Karaman - Era Yelken Kulübü
2. Arman Tıhmınlıoğlu - Solo Yelken Kulübü
3. Ege Tulçalı - Era Yelken Kulübü

Laser 4.7 Genel

1.Tanju Okan Mandalinci - Turgutreis Belediyesi Yelken Kulübü
2. Selim Hekimoğlu - Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi
3. Bora Olcav - Çeşme Yelken İhtisas Kulübü

Laser 4.7 Bayan

1. Deniz Dağdelen - Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi
2. Zeynep Beyenirsoy - Turgutreis Belediyesi Yelken Kulübü
3. Ecem Elmas - Foça Yelken İhtisas Kulübü

Laser 4.7 Junior

1.Nurullah Üre - Era Yelken Kulübü
2. Mehmet Alp Alagöz - Foça Yelken İhtisas Kulübü
3. Ömer Korur - Ferdi

Laser Radial Genel

1. Onur ÖzkayaKarşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi
2. İnanç Haliloğlu - Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi
3. Fırat Şahin - Gökova Yelken Kulübü

Laser Radial Genç

1. Onur Özkaya - Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi
2. İnanç Haliloğlu - Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi
3. Fırat Şahin - bva Yelken Kulübü

5. Bölge Mersin / Mersin Yelken Kulübü

Optimist 9 il 10 Kulüp,2 Ferdi 14 kız, 33 erkek;
Laser 4.7 7 il 10 kulüp 9 kız, 15 erkek;
Laser Radial 5 il 6 kulüp,1 Ferdi 3 kız, 15 erkek

Optimist Genel

1. Samet Ataoğlu - İskenderun Yelken Kulübü
2. Berk Demirkıran - Adana Yelken İhtisas Kulübü
3. Deniz Eray Aktaş - Van Yelken Kulübü
4. Hüseyin Baran Demirol - İskenderun Yelken Kulübü
5. Şimal Akınsal - Antalya Yelken Kulübü

Optimist Kız

1. Şimal Akınsal - Antalya Yelken Kulübü
2. Ecesu Keçelioğlu - Adana Yelken İhtisas Kulübü
3. Esra Gökmen - Antalya Yelken Kulübü

Optimist Junior

1. Samet Ataoğlu - İskenderun Yelken Kulübü
2. Berk Demirkıran - Adana Yelken İhtisas Kulübü
3. Hüseyin Baran Demirol - İskenderun Yelken Kulübü

Laser 4.7 Genel

1. Cemal Aracı - İskenderun Yelken Kulübü
2. Ali Osman Cox - Adana Yelken İhtisas Kulübü
3. Hüseyin Baran Demirkol - İskenderun Yelken Kulübü

Laser 4.7 Bayan

1. Gülsüm Kapak - Antalya Yelken Kulübü
2. Melis Dümen - Muratpaşa Belediye Spor Kulübü
3. Sevgi Altınsöz - İskenderun Yelken Kulübü

Laser 4.7 Junior

1. Yusuf Özteb - Mersin Yelken Kulübü
2. Melis Dümen - Muratpaşa Belediye Spor Kulübü
3. Eda Nilay Özçalışan - Mersin Yelken Kulübü

Laser Radial Genel

1. Cemil Aracı - İskenderun Yelken Kulübü
2. Abdurrahim Cöcen - Ferdi
3. Abdulkadir Morel - İskenderun Yelken Kulübü

Laser Radial Genç

1. Cemal Aracı - İskenderun Yelken Kulübü
2. Beste Girmann - Adana Yelken İhtisas Kulübü
3. Mert Yalçın Zenginer - Mersin Yelken Kulübü

Optimist Genel

1. Barbaros Hekimoğlu - Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi
2. Rasim Yaşar - Ali Rıza Mete - Urla Yelken ve Gençlik Spor Kulübü
3. Doruk Taneli - Çeşme Yelken İhtisas Kulübü
4. Ege Karaman - Era Yelken Kulübü
5. Arman Tıhmınlıoğlu - Solo Yelken Kulübü

Optimist Kız

1. Ece Göksu Gök - Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi
2. Leyla Şenocak - Çeşme Yelken İhtisas Kulübü
3. Deniz Saltık - Gökova Yelken Kulübü

Optimist Junior

1. Ege Karaman - Era Yelken Kulübü
2. Arman Tıhmınlıoğlu - Solo Yelken Kulübü
3. Ege Tulçalı - Era Yelken Kulübü

Laser 4.7 Genel

1. Tanju Okan Mandalinci - Turgutreis Belediyesi Yelken Kulübü
2. Selim Hekimoğlu - Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi
3. Bora Olcav - Çeşme Yelken İhtisas Kulübü

Laser 4.7 Bayan

1. Deniz Dağdelen - Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi
2. Zeynep Beyenirsoy - Turgutreis Belediyesi Yelken Kulübü
3. Ecem Elmas - Foça Yelken İhtisas Kulübü

Laser 4.7 Junior

1. Nurullah Üre - Era Yelken Kulübü
2. Mehmet Alp Alagöz - Foça Yelken İhtisas Kulü bü
3. Ömer Korur Ferdi

Laser Radial Genel

1. Onur Özkaya - Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi
2. İnanç Haliloğlu - Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi
3. Fırat Şahin - Gökova Yelken Kulübü

Laser Radial Genç

1. Onur Özkaya - Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi
2. İnanç Haliloğlu - Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi
3. Fırat Şahin - Gökova Yelken Kulübü

 

Anahtar Kelimeler:
Türkiye Yelken Federasyonu
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176