Bodrum'da Kıyı Operasyonu

Erdoğan, kıyılardaki yapılaşma için “Bu kadar vicdansızlık olmaz” demişti.

Bodrum'da Kıyı Operasyonu

Bodrum'da Kıyı Operasyonu!

Bu oteller yıkılacak!  ANKARA Başbakan Erdoğan, ağustos ayında Bodrum’da koy denetimine çıkmıştı. Erdoğan, kıyılardaki yapılaşma için “Bu kadar vicdansızlık olmaz” demişti. Başbakan’ın çıkışı üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı harekete geçti. Kaçak yapılar tespit edildi. Bina sahiplerine tanınan süre dolunca yıkım startı verildi.

ERDOĞAN MUĞLA’DA

Başbakan Erdoğan bugün yeniden Muğla’ya gidiyor. Bakanlık da ilçe belediyeleri ile kaçak denetimlerini büyük ölçüde tamamladı. Buna göre, Göltürkbükü Cennet Koyu’ndaki 33 yapıya mühür vuruldu. Yapılara idari para cezası kesildi, 22 yapıya ruhsat verildi. 1 yapıda ise ruhsata aykırı bölümlerin yıkımı başladı. 10 ayrı bina için ise yıkım kararı alındı.

320’Sİ DE YIKILACAK

Mumcular Belediyesi’nde ise 320 yapı mühürlendi. Tümü için yıkım kararı alındı. Torba’da 8 kıyı yapısı ve 7 otelden ruhsata aykırı kısımlarının yıkılması istendi, binaları mühürlendi. İdari para cezası da uygulandı. Belediye, buradaki 3 otele ait yıkım kararı aldı. Kıyı yapılarının da tümü yıkılacak. Cennet Koyu’nda 33, Güvercinlik’te 320, Torba’da 15 yapı mühürlendi. Torba’da 3 otel ve kıyıdaki kaçak yapılar yıkılacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
-
- - 5 yıl Önce

Tamam kıyıları koruyorsunuz iyi güzel başarılı buluyorum. Ama marmarada bir sürü kaçak yapılarda pansiyon hizmeti veriliyor üstelik çok fahiş fiyatlara adamların ne bir belgesi var ne de vergi levhaları zaten hizmet verdikleri binalar tamamen kaçak bu insanlar yatırım yapmışlar yinede vargi ödemişler ama bir yaz sezonunda vergisiz algısız dehşet para vuran bu kişilerede gereken yapılmalı.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190