‘Biz açız, siz Yogi’yi kurtarıyorsunuz’

Ege’de batan mega yat “Yogi” için düzenlenen pahalı kurtarma operasyonu, ekonomik krizin derinleştiği Yunanistan’da halkı öfkelendirdi.

‘Biz açız, siz Yogi’yi kurtarıyorsunuz’

‘Biz açız, siz Yogi’yi kurtarıyorsunuz’

Fransa’nın en zengin işadamları arasında bulunan Stephane Courbit’nin önceki gün Ege’de batan mega yatı “Yogi” için düzenlenen pahalı kurtarma operasyonu, ekonomik krizin derinleştiği Yunanistan’da halkı öfkelendirdi.

Birçok Yunan gazetesi, 60 metrelik yatın batışı sırasında içeride bulunan sekiz kişilik mürettebatın kurtarılması için Yunan hükümetinin emriyle gerçekleştirilen operasyona sert tepki gösterdi. İki helikoptere bir de donanma fırkateyninin eşlik ettiği kurtarma operasyonunda kimse ölmedi, ancak Yunan muhalefetinden, “Krizin göbeğindeyiz. Borca battık. Ama yine de milyarderlerin yatları batmasın diye pahalı operasyonlar yapıyoruz” sesleri yükseldi.

Türk malı ‘Yogi’ye inkar yasası esprisi

TÜRKİYE’de üretilen ‘Yogi’ yatı, tüm çabalara rağmen önce yan yattı ardından da battı. Yat, normal dönemlerde haftalık 357 bin, yoğun dönemlerdeyse haftalık 378 bin Euro’ya kiralanıyordu. Bazı Fransız gazetelerinin internet sitelerinde, “Bu yatı Türkler inşa etmiş. Demek ki inkâr yasasını kabul ettik diye bize komplo kurup batırdılar” şeklindeki yorumlar da dikkati çekti.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176