Bilincini Kaybeden Türk Denizci Kurtarıldı

Çin'in doğu sahilinden Güney Kore'ye gitmekte olan Türk konteynır gemisinde şok geçirip bilincini kaybeden denizci Haluk Sakoğlu (49), Çinli güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı

Bilincini Kaybeden Türk Denizci Kurtarıldı

Çin'de Bilincini Kaybeden Türk Denizci Kurtarıldı 

Çin'in doğu sahilinden Güney Kore'ye gitmekte olan Türk konteynır gemisinde şok geçirip bilincini kaybeden denizci Haluk Sakoğlu (49), Çinli güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.

Resmi Xinhua ajansının haberine göre, Nemtaş-1 adlı gemide fenalık geçiren 49 yaşındaki Türk denizci bayıldı. Şanghay Waigaoqiao Sınır Teftiş İstasyonu tarafından yapılan açıklamada, bu sabaha karşı yerel saatle 02:00 (TSİ 20:00)'de Türk gemisinden acil bir durum haberi alındığı ve geminin Şanghay'daki deniz bölgesine yerel saatle 06:30'da vardığı kaydedildi.

Helikopterle gemiden alınan Türk denizcinin 1 saat sonra Gaodong havaalanına götürüldüğü belirtildi. Buradan da hemen Şanghay Deniz Hastanesi'ne kaldırılan Haluk Sakoğlu'na yapılan müdahalenin ardından Türk denizcinin durumunun iyileştiği duyuruldu.

Çinli doktorlar, hastanın medikal gözetim altında tutulduğunu ve Türk denizcinin ağır iş şartları nedeniyle bu duruma düşmüş olabileceğini söyledi. (Cihan Haber Ajansı)

Haberler.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET KPT
AHMET KPT - 11 yıl Önce

Tamamen asılsız iddialara bilgiye sahip olarak yazılmış bir haber.Böyle bir acil hasta durumu olmuştur ama bu haberde anlatıldığı gibi kesinlikle değildir.İlk olarak gemi konteynır gemisi değildir gemi ismi bilindiğine göre bugüne kadar uzman olduğunu düşündüğümüz site sahiplerinin bunu atladığına inanmakta güçlük çekiyorum.Ayrıca geminin rotasyonunda Güney Kore ile hiçbir alakası yoktur.Çin den kalkıp endonezya ya gitmektedir.Ayrıca söz konusu gemici yaklasık 10-11 yıldır bulunduğu geminin firmasında çalışmaktadır , eğer çalışma şartları kötü olsaydı herhalde hiç kimse bu kadar uzun süre aynı firma da çalışmazdı , özellikle denizde çalışanlar için 10 yılın çok uzun bir süre olduğuda bilinen br gerçektir.Konu gemicinin hastalığı herhangi bir kaza veya ağır çalışma sonucu oluşmamış , yüksek tansiyon neticesi oluşan rahatsızlığı nedeniyle hiçbir vakit kaybedilmeden Hudutlar ve sahiller gnl md lugu ve Ana Arama Kurtarma Merkezi bilgisi ve koordinasyonu ile hastaneye sevk edilmiştir ve şu an sağlık durumu iyidir.

Denizcilik camaisında herkes tarafından iyi bilinen ir şirkete isnatsız suçlamalarda bulunan ve haberin doğruluğunu kaynağından da bilgi almadan yayınlayan tum habercıleri kınıyorum.Haberin en kısa zamanda düzeltilmesini veya doğruluğunun araştırılmasını tüm okuyuculara duyurmak istiyorumAllah selamet versin!!!

AYDIN KOZAK
AYDIN KOZAK - 11 yıl Önce

Haberde dogru olmayan noktalar var.Bir kere gemi konteyner degil.olay lanshan limaninda gemi disinda oldu gemici arkadasimiz dolasirken.Yuksek tansiyon hastasi imis.Shanghai a geldiginden beri kendisi yalniz degil hem sirketi hem de burada yasayan Turkler olarak biz kendisine yardimci oluyoruz.

saygilar

Aydin Kozak

ercan öztürk
ercan öztürk - 11 yıl Önce

eski tan gazetesi.şimdiki asabi gazetesi haberlerine rakip oluyor.sitenin haberleri.çok eğlenceli ve değişik oluyor.devam.

DenizHaber Editör
DenizHaber Editör - 11 yıl Önce

Bu haberin orijinali http://www.haberler.com/cin-de-bilincini-kaybeden-turk-denizci-kurtarildi-haberi/ adresinde olup Cihan Haber Ajansı kaynaklıdır.

Haberimizin altında düzeltmelerinizi yayınladık. DenizHaber okuyucu görüşlerine büyük önem vermektedir.

Sizlerin de Haberler.Com adresindeki habere hiç yorum bırakmayıp bizi seçmiş olmanız sizin bize vermiş olduğunuz önemi ve değeri göstermektedir. Teşekkür ederiz.

Kamil  Aksoylu
Kamil Aksoylu - 11 yıl Önce

Ilk haberinizde sunulan fotografta goruldugu gibi, M/V NEMTAS-1 gemisi container gemisi degildir. NEMTAS DENIZCILIK sirketi denizcilik piyasasinin en kaliteli isverenlerinden biri olarak bilinir. denizhaber.com profesyonel denizciler tarafindan okunmaktadir. Boyle farkli haber sunulunca;

a. Gulunc oluyor

b. Haberlere olan guvenirlilik ikilem yaratiyor.Haberlerin dogrulugu ve gecerliliginde biraz daha dikkatli olmaniz dilegiyle.Ustun saygiarimlaKamil Aksoylu

Vancouver, CANADA

Denizhaber Editör
Denizhaber Editör - 11 yıl Önce

Sitemizin izleyicisi olmanızdan ve dikkatinizden dolayı teşekkürlerimizi sunarız. Geminin Container gemisi olmadığının bizde farkındayız. Ancak haberin ana konusunu geminin cinsi oluşturmadığı için böyle bir detayı düzeltmeden cihan haber ajansının verdiği şekliyle yayınlamayı uygun bulduk. Bunun büyük bir atlama ve sizler için güven sarsıcı bir durum olduğu görüşüne katılmamakla birlikte görüşünüze saygı duyuyoruz. izleyicimiz olarak kalmanız dileğiyle saygılar sunuyoruz.

haluk sagoğlu
haluk sagoğlu - 9 yıl Önce

1997 senesindenberi nemtaş şirketinde çalışmaktayım şirketin tum gemilerinde çalışmış bulunmaktayım 10 11 sene içersinde her türlü şirketin verdiği direktiflerine usta gemici olarak ve fenerci olarak çalışarak bunca sene görevimi karşılıklı olarak gemi kaptanın ve gemi zabitlerin gemi personelin tamamiyle uyum içersinde şirketim benden memnun bende şirketimden memnunum bazı ajansların kulaktan dolma yazılarına bende katılmıyorum 2007 olduğum rahatsızlık nedeniyle gemi kaptanı ikinçi kaptan ve güverte zabitleri ve makine zabitleri tüm personel benimle çok ilgilenerek bütün personel uykusuz kalarak heli koptere verene kadar tum gemi personeli elinde gelen her şeyi yaptılar o dönemde çalışan bütün zabitlere ve personele teşekkür ederim nem taş şirketinde benim rahatsızlık ve benim hastanede olduhum dönemde benimle ve ailemle yekın irtibatta bulunduğundan dolayından dolayı sonsuz teşekkür ederim........banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176