Bidon ve deniz anaları korkuttu

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, denizde yüzen bir bidon ve ardından deniz analarının kıyıya vurması heyecana sebep oldu.

Bidon ve deniz anaları korkuttu

Boş bidon ve ölü deniz anaları korkuttu

Balıkçılar, İskele Mahallesi Adyar sahilinde denizde bir plastik bidonun yüzdüğünü ve deniz analarının kıyıya vurduğunu görerek ihbarda bulundu. Zabıta Amiri Yüksel Yüce ile birlikte Adyar sahiline giden Belediye Başkan Vekili Okan Büyükgüçlü, durumu Kaymakam Bekir Şahin Tütüncü'ye bildirdi. Kaymakam Tütüncü'nün talimatıyla olay yerine gelen İlçe Tarım Müdürlüğü Su Ürünleri Mühendisi Erdem Karakuz incelemeler yaptı. Deniz analarının gece ve gündüz ısı farkından etkilenmiş olabileceğini belirten Karakuzu, ağır metal zehirlenmesi de olabileceğini bildirdi.

Kaymakam Bekir Şahin Tütüncü'nün talimatı üzerine sahilden su numunesi alan Tarım Müdürlüğü ekipleri tetkik için numuneyi Balıkesir İl Kontrol Laboratuarı'na göndereceklerini bildirdi. Kaymakam Tütüncü, "Arkadaşlar aldıkları su numunesini laboratuara gönderecek. Oradan gelecek sonucu göre gerekli tedbir alınacak. Çevre konularında herkesin hassas olması gerekir" dedi.

Alıntı: Mynet

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176