Bayramda iki köprü bedava değil!

Bayramda 15 Temmuz Şehitler Köprüsü bedava Yavuz Sultan Selim Köprüsü parayla... Ulaştırma Bakanı Bayram boyunca Karayolları'nın işlettiği köprü ve otoyolların ücretsiz olacağını belirtti.

Bayramda iki köprü bedava değil!
Bayramda iki köprü bedava değil!

Bayramda 15 Temmuz Şehitler Köprüsü bedava Yavuz Sultan Selim Köprüsü parayla,...Ulaştırma Bakanı Bayram boyunca Karayolları'nın işlettiği köprü ve otoyolların ücretsiz olacağını belirtti.

Böylece bayramda 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ücretsiz olurken, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Osmangazi Köprüsü ücretli olacak. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Karayolları tarafından işletilen köprü ve otoyolların 9 günlük bayram tatili boyunca ücretsiz olacağını ifade etti.

Yeni açılan Osmangazi Körfez Geçiş Köprüsü ve İstanbul Boğazı’nın üçüncü köprüsü Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçişler ise işletmecileri özel sektörden olduğu için ücretli olmaya devam edecek.

İŞTE ÜÇÜNCÜ KÖPRÜ GEÇİŞ TARİFESİ

Üçüncü köprü açıldıktan sonra sadece 31 Ağustos tarihine kadar vatandaşlara ücretsiz hizmet vermişti. Avrupa yakasından Asya yakasına geçişlerde köprüde ücret otomobiller için 9,90 kamyonlar ise 21.90 TL ödüyor.

Aks aralığı 3.20'den büyük her türlü iki akslı araçlar dahil Kamyonet, pikap, jeep, ambulans ve cenaze arabası, küçük otobüs, büyük otobüs, kamyon: 13.20 TL

3 akslı her türlü araçlar Otobüs, kamyon ve treyler: 21-49.3 TL

4 ve 5 akslı her türlü araçlar Otobüs, kamyon, treyler: 49.3 TL

6 ve yukarı akslı araçlarRömorklu kamyon ve treyler: 49.3 TL

YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ GEÇİŞ TARİFESİ

Otomobil: 88.75 TL Minibüs, kamyon, otobüs vb: 141.95 TL TIR, kamyon treyler vb.: 168.80 TL (Fiyatlara köprü çıkışları sonrası girilen paralı yollar dahil değil)
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190