BAYRAM sonrası fuarcılık sektörü büyük bir kapışmaya hazırlanıyor

İstanbul’un iki yakasında ayrı yerlerde düzenlenecek tekne ve bot fuarlarının ikisi için de belirlenen tarih 27 Eylül. Her iki fuar da 2 Ekim’e kadar tekne ve bot severleri ağırlayacak.

BAYRAM sonrası fuarcılık sektörü büyük bir kapışmaya hazırlanıyor

BAYRAM sonrası fuarcılık sektörü büyük bir kapışmaya hazırlanıyor.

İstanbul’un iki yakasında ayrı yerlerde düzenlenecek tekne ve bot fuarlarının ikisi için de belirlenen tarih 27 Eylül. Her iki fuar da 2 Ekim’e kadar tekne ve bot severleri ağırlayacak.

‘Boat Show Eurasia’ 27 Eylül’de Viaport Marina, Tuzla’da kapılarını açmayı beklerken, ‘CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı’ Ataköy Mega Yacht Marina’da ziyaretçilerini ağırlayacak.

Tuzla’da boyları 5 ile 45 metre arasında teknelerin vitrine çıkacağını belirten yetkililer, 200’den fazla yerli ve yabancı markanın özel teknelerinin sergileneceğini söyledi. Yetkililer, “Boatshow Eurasia’ya, aralarında Suudi Arabistan, Katar, Duabi, İngiltere, Ukrayna, Türk Cumhuriyetleri, Libya, Rusya, Almanya, Tunus ve Hırvatistan’ın da bulunduğu 20’yi aşkın ülkeden profesyonel ziyaretçi gelecek” diye konuştu.

DÜNYA LANSMANLARI YAPILACAK

Ataköy’de düzenlenecek fuarın uluslararası ziyaretçiler ve Türk deniz severler için cazibe merkezi olmasını beklediklerini ifade eden ‘CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı’ yetkilileri ise “Her zevke, her bütçeye hitap eden birçok tekne, yat ve yelkenlinin yanı sıra, sektöre ilişkin aksesuar ve ekipmanlar ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. 300’ün üzerinde markanın tekne yat ve yelkenlileri sergilenecek. Avrasya Boat Show Deniz Fuarı, pek çok markanın tekne ve yatının dünya ve Türkiye lansmanına da ev sahipliği yapacak” dedi. Aynı şekilde Boat Show Eurasia’da da 30’dan fazla teknenin ilk kez deniz severlerle buluşacağına değinen Boat Show Eurasia yetkilileri, özel tasarım teknelerin marina da sergileneceğine vurgu yaptı.

TUZLA’DA 800 MİLYON TL’LİK GÖSTERİ BOAT

Show Eurasia’da Tez Marin, Mengi Yatçılık, Gena Yatçılık, Bavaria, Jeanneau, Sirena Marin, Top Leisure, Amel Yacht, Es-Line, Selah Tersaneleri gibi firmaların yer alacağı belirtildi. Boat Show Eurasia’da toplam değeri 800 Milyon TL’ye ulaşan tekneler, motorlu yatlar, yelkenliler, sürat tekneleri, botlar, jetskiler ve göz alıcı megayatlar sergilenecek. Fuarda 400 milyon TL civarında satış hedeflenirken, Ortadoğu, Körfez ve Kuzey Afrika ülkelerinin fuara yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. Fuarda sergilenecek uzaktan kumandalı, yakıt tasarruflu teknelere ve elektrik enerjisiyle çalışan çevreci HYBRID teknelere de yoğun ilgi olacağı belirtiliyor.

ATAKÖY’DE 35 BİN ZİYARETÇİ HEDEFİ

CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı’na da bu yıl 35 bin ziyaretçinin gelmesi bekleniyor. Fuar, 7 bin metrekarelik kara ve 300 teknelik bağlama alanı bulunan Ataköy Mega Yacht Marina’da organize ediliyor. CNR Avrasya Boat Show Deniz’e, Trio, Karina, Turmarin,Princess, Deniz yatçılık gibi firmalar katılıyor. Avrasya Boat Show Deniz Fuar’ına, Bulgaristan, Rusya, İngiltere, İspanya, Fransa, Yunanistan, İran ve İtalya başta olmak üzere çok sayıda ülkeden profesyonel ziyaretçinin katılacağı bildirildi.

Boat Show Eurasia’da olduğu gibi CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı’na da özellikle Orta Doğu, Körfez ve Kuzey Afrika ülkelerinden yoğun ilgi bekleniyor.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176