"Batığa Ulaşmak Sigortanın Görevi"

Yıldırım, “Denizin ortasında iki Türk gemisi birbirini buldu. Maalesef yük gemisi battı. Feribot kurtarıldı. Adriyatik’te, kazadan hemen sonra ekiplerimiz batığa ulaşamadı." ded

‘ADRİYATİK’TEKİ KAZADA ENKAZA ULAŞMAK SİGORTA ŞİRKETİNİN GÖREVİ’

Atatürk Havalimanı’dan Devlet Hava Meydanları İşletmesi kurtarma ve Yangın İstasyonu binasının açılışına katılan Bakan Yıldırım, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Adriyatik denizinde kaza yapan iki Türk gemisinde çalışan 8 mürettebatın kayıp olması ile ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yıldırım, “Denizin ortasında iki Türk gemisi birbirini buldu. Ve maalesef yük gemisi battı. Feribot kurtarıldı. Adriyatik’te, kazadan hemen sonra ekiplerimiz batığa ulaşamadı. Bu gibi durumlarda, sigortalar devreye girer. Batık 100 metre civarında. Kameralarla araştırılması lazım. Oradan bir fotoğraf alınırsa, çalışma başlar. Bütün bu işleri sigorta şirketi yapar. Biz de gereken desteği vermeye devam edeceğiz. Geçtiğimiz yıllarda bir Rus denizaltısı batınca oradaki personele ulaşılması yaklaşık 1 seneyi aldı. Derinlik orada 120 metreydi. Oralara ulaşmak kolay bir şey değil. Ne olursa olsun sigorta şirketinin sorumluluğundadır. Biz de bunu takipçisi olacağız.” şeklinde konuştu.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
.....
..... - 8 yıl Önce

haber kanallarında sureklı 5 kayıp ölü denıyor.bız yakınları olarak bu 3 kişi kim acaba ? 5 kayıp değil 8 kayıp var,ve artık bır an once ulaşılmasını istiyoruz.

- 8 yıl Önce

DENİZ HABER ,DOĞRU HABER YAPIN VEYA HABER DÜZELTMESİ YAPIN ,KAYIP SAYISI 8 DİR .

murat asar
murat asar - 8 yıl Önce

deniz haber size sesleniyorum yorumlarımızda kimseyi aşağılamıyoruz sadece soruyoruz...neye göre yayınlamadığınızı merak ediyorum.. sadece bazı insanlara soruyoruz niye görevlerini yapmıyorlar diye.. sizde onların bazı şeyleri hasır altı etmelerine çanak tutuyorsunuz.. ya bu işi tarafsız yapın yada yapmayın... sizin tarafınız olmamalı... yanlışsam düzeltin

YAKUP YILMAZ
YAKUP YILMAZ - 8 yıl Önce

Sayınbakanım sizden rica ediyoruz ne olur birazdaha gayret biliyoruzki ihmal gelmiyorsunuz bu insanları kendi çocuklarınızın yerine koyun.Nekadar çabuklaşırsa bu acılarda o kadar çabuk diner.Herkes beklemede olumlu veya olumsuz bir haber bekliyorlar.Bir hayvan bile yavrusunu kaybedince günlerce başından ayrılamıyorkaldıki buanneler neyapsınlar.Sayın bakanım Bin Ali YILDIRIM size sesleniyorum lütfen kendi evlatlarınızı düşünerek bu işe bizahmet el atın bakınız onlarda bu işlerle uğraşıyorlarmış lütfen bakanım yetkililere bir emriniz bu işi çabuklaştırır sizdenbu aileler bunu bekliyor.ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN BU KAZADA KAYBOLAN TÜM AİLELERE GEÇMİŞ OLSUN DİYORUM İNŞALLAH ALLAH BİR MUCİZE YARATIRDA HERKES SEVDİKLERİNE KAVUŞURLAR.

- 8 yıl Önce

Sayın Bakanım,

ALLAH RIZASI İÇİN kayıbı olan ailelerle bir görüşün.Yüreği yanan anaların-babaların-eşlerin-evatların-kardeşlerin acılarına ortak olun.Terör belesıda - Van depremide milletimizi derinden yaraladı.Ama bu 8 kayıbın da 80-100 kişiye yakın yüreğine kan damlayanları var.Hergün kapı çaldığında,telefon çaldığında,evin önünden bir taksi geçtiğinde yürekler hop hop atıyor.ne yapılması gerekiyorsa sizler daha iyi bilirsiniz.Lütfen lütfen ALLAH RIZASI İÇİN yardım edin çalışmaları hızlandırın .

Bu yaralı 8 Ailenin HAYIR-DUASINI alın.

Saygılar.

tebessüm
tebessüm - 8 yıl Önce

lütfen bizide 1 yıla yakın bir süre bekletmeyin bu çok acı belirsizlik zaten zor

DALGIÇ ARDA
DALGIÇ ARDA - 8 yıl Önce

çok zor, zorun ötesi imkansız , bu derinlikte batığın içine girmek ,batığın yaşam yerlerinin durumu nedir? zeminin durumu nedir? dumlupınar 91 metrede çanakkale nara önünde battı 11o tane askerimizi çıkaramadık. ki burnumuzun dibinden ,yeşilköyde uçuk düştü 52 metrede bir kişiyi bile çıkaramadık .ve bunun gibi daha onlarca olay ,vurgun yiyen ,felç kalan ve ölen bir çok abimiz ve arkadaşımız hele ki adriyatikde çok akıntılı bölge ,yukarıdan nehirlerden gelen tatlı su ve tuzlu suyla bereber aşağıda tatlı su ve akıntı imkansız ,100 metrelerde imkansız ,daha dünyada benzeri yok ,olursa ilk olur İNŞALLAH .

nurses bütün
nurses bütün - 8 yıl Önce

DENİZ HABER,e sesleniyorum.biz kayıp yakınları olarak burada yetkili makamlara sesleniyoruz,ama siz taraflı yayın yapıyorsunuz.bizim için çok önemli olan yorumlarımızı yayınlamıyorsunuz.biz sesimizi nasıl duyurucaz bize bir yol gösterin bizde onu yapalım ozaman.dürüst olun.


banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176