Batan Tekneler Sudan Çıkarıldı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde dün yaşanan şiddetli fırtına ve lodos nedeniyle batan balıkçı tekneleri bugün karaya çıkartıldı

Batan Tekneler Sudan Çıkarıldı

Fırtınanın Etkisi ile Batan Tekneler Denizden Çıkarıldı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde dün yaşanan şiddetli fırtına ve lodos nedeniyle batan balıkçı tekneleri bugün karaya çıkartıldı.

Fethiye'de etkili olan fırtına, Fethiye iskelesine demirli balıkçı teknelerinin batmasına neden oldu. Fethiye körfezinde 2 gün boyunca devam eden fırtına sonrasında dün 3 tekne batmıştı. Bugün fırtınanın dinmesi ile birlikte sahipleri batan teknelerini denizden çıkarmaya başladı. Sadece uç kısmı dışarıda kalan İlhan isimli bir teknenin kurtarılması için uzun çaba sarf edildi. Çevredekilerin meraklı bakışları ile denizden çıkarılmaya çalışılan tekne önce başka bir tekne tarafından yüzeye doğru çekildi. Daha sonra karaya bağlanan ve su motoru ile içerisindeki suyu boşaltılan teknenin sahipleri, kovalarla su motoruna yardımcı oldu. Teknenin içerisinde suyun tamamen boşaltılması ile geceyi deniz dibinde geçiren tekne yüzeye çıkarıldı. Aynı şekilde batan diğer 3 tekne de uzun uğraşlar sonrasında sahipleri tarafından karaya çekildi.(CHA)

haberler.com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176