Bandırma'ya kömür taşımak yasak

Balıkesir'in Bandırma İlçesi'nde, Hıfzıssıhha Kurulu, çevreye yayılan toz sebebiyle temmuz-ağustos aylarında TCDD Limanı'na gemilerle açık kömür getirilmesini yasakladı.

Bandırma'ya kömür taşımak yasak

Bandırma Limanı’na  kömür taşımak yasak
 
Balıkesir'in Bandırma İlçesi'nde, Hıfzıssıhha Kurulu, çevreye yayılan toz sebebiyle temmuz-ağustos aylarında TCDD Limanı'na gemilerle açık kömür getirilmesini yasakladı.Yaz aylarında kuraklık ve rüzgarın etkisiyle çevreye yayılan tozun fazla olması sebebiyle, gemilerle limana kömür boşaltılması yasaklandı. Ayrıca, limanda tahmil ve tahliye sırasında oluşan tozun ve çevre kirliliğinin önlenmesi için Liman İşletme Müdürlüğü'nün gerekli tedbiri alması kararlaştırıldı.

Gemilerden tahliye edilen tozuması muhtemel mısır, kömür, soya fasulyesi, küspe ve benzeri ürünlerin de liman sahasına indirilmesi yasaklandı. Alınan karar gereği, çevreye toz yayması muhtemel ürünler, kapalı bunkerler aracılığıyla boşaltılarak, liman sahası toza karşı yıkanarak temizlenecek.

Hıfzıssıhha Kurulu ayrıca, ilçedeki turizm işletmesi ve belediye belgeli içkili yerlerin sürekli denetlenmesi, şehirde başı boş dolaşan köpeklerin yetkililer tarafından toplanarak koruma altına alınması, Sağlık Grup Başkanlığı'nın şebeke ve içme sularından devamlı numune alarak incelemesine karar verdi.

Kaynak:Dünya Gazetesi/Perşembe Rotası

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190