Balıkçı teknesi alabora oldu

Sinop'ta bir balıkçı teknesi alabora oldu. Alabora olan teknedeki 3 kişi, olay yerinden geçen bir teknedeki balıkçılar tarafından kurtarıldı

Balıkçı teknesi alabora oldu

Balıkçı teknesi alabora oldu

Sinop'ta bir balıkçı teknesi alabora oldu. Alabora olan teknedeki 3 kişi, olay yerinden geçen bir teknedeki balıkçılar tarafından kurtarıldı.

Samsun'un Yakakent ilçesinden balık tutmak için “Cengaver” adlı tekneleriyle denize açılan Sakıp Kuzu, Muhammet Danacı ve Ömer Çakıcı, fırtınaya yakalandı.

Balıkçıların bulunduğu tekne, fırtına nedeniyle sürüklendiği Ak Liman yöresinin yaklaşık 3 mil açığında alabora oldu. Alabora olan teknenin üzerine çıkan 3 balıkçı, civarda bulunan ve Sinop Limanı'na hamsi taşıyan “Başoğlu” adlı balıkçı teknesindeki balıkçılar tarafından kurtarıldı.

Balıkçı teknesinin kaptanı Hızır Tarakçı, AA muhabirine, açıkta hamsi avlayan gırgırdan hamsi alarak kıyıya döndükleri sırada radarda bir cisim gördüğünü söyledi.

Tarakçı, “Cismin ne olduğunu anlayamadım ve o tarafa doğru ilerledim. Yaklaşınca alabora olmuş bir teknenin üzerinde 3 balıkçıyı gördüm. Biz gittiğimizde olay yeni olmuş. Balıkçıları alarak limanda sahil güvenliğe teslim ettim. Sahil güvenlik ekipleri daha sonra kayığı aradılar, ama bulamadılar” diye konuştu.(AA)

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176