Balıkçı Barınağında Atıklar Ortada Kaldı

İzmir'in Özdere beldesi balıkçı barınağında 1/11/2012 tarihinde bir teknede elektrik kontağından çıkan yangın nedeniyle yirmi iki tekne yanarak batmıştı.

Balıkçı Barınağında Atıklar Ortada Kaldı

ATIKLAR ORTADA KALDI
 
İzmir'in Özdere beldesi balıkçı barınağında 1/11/2012 tarihinde bir teknede elektrik kontağından çıkan yangın nedeniyle yirmi iki tekne yanarak batmıştı. Bu feci olaydan sonra çevre kirliliği de olmuş ve bundan da en çok deniz etkilenmişti.
 

Denizde oluşan akaryakıt kirliliği için gerekli önlemler alınmış ve denizden toplanan petrol ürünleri torbalara konarak kooperatife ait bir odada depolanmıştı.
 
S.S Özdere Ahmetbeyli Su Ürünleri Balıkçı Kooperatifi Başkanı Hasan Hüseyin Can o tarihten itibaren kirliliğe neden olan atıkların alınması için ilgili makamlara defalarca yazı yazmalarına rağmen bir sonuç elde edemediklerini belirtmiştir. Atıkların yeni bir çevre kirliliğine neden olmasından endişe duyan başkan Can son olarak Menderes Kaymakamlığına 16/05/2013 tarihinde konuyla ilgili dilekçe vererek atıkların alınmasını istemiştir. Aradan beş ay geçmesine karşın kaymakamlık makamının da yazıya cevap vermemesi atıkların akıbetini belirsizliğe sokmuştur.
 
Kooperatif başkanı Hasan Hüseyin Can kirli atıkların alınması için çalmadıkları kapı kalmadığını ifade ederek yetkililerden en kısa sürede konuya çözüm bulmalarını istedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Amatör denizci
Amatör denizci - 5 yıl Önce

Barınak yöneticileri çevre müd lüğünden ulusal atık taşıma formu alıp , atık taşıma araçı ile çevre bakanlığının izin verdiği bertaraf tesisine Ücreti ksrşılğı bertaraf ettirecekler bu kadar basit Tekneler bağlanırken paralar alınıyor eh bürazı harcanacak artık.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190