Bakan Yıldırım lise yıllarını andı

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Kasımpaşa'da mezun olduğu ortaokul ve liseyi ziyaret etti ve okul sıralarında çok güzel günlerinin geçtiğini dile getirdi.

Bakan Yıldırım lise yıllarını andı

Bakan Binali Yıldırım lise yıllarını yâd etti

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Kasımpaşa'da mezun olduğu ortaokul ve liseyi ziyaret etti.

İlk olarak, eğitim gördüğü dönemde ortaokul olan Piri Reis İlköğretim Okulu'na giden Bakan Yıldırım, 2-A sınıfına girdi.

Burada bir süre öğrencilerle sohbet eden Yıldırım, 1968 yılında bu okulda okuduğunu hatırlatarak, öğrencilere sorular sorup sohbet etti.

Yıldırım, daha sonra İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey ile birlikte şu an Kasımpaşa Çok Programlı Lisesi olan Kasımpaşa Lisesi'ni ziyaret etti.

Lise eğitimine 1970 yılında başladığını anlatan Bakan Yıldırım, okul sıralarında çok güzel günlerinin geçtiğini dile getirdi ve “Bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Onların ellerinden öpüyorum. Çünkü eli öpülecek çok az sayıda insan var. Anne, baba ve sizi yetiştiren, size şekil veren insanlar olan öğretmenlerinizin eli öpülür.” dedi.

Bakan Yıldırım, öğrenciliği döneminde birçok şeyi idrak edemediklerini, yıllar sonra özellikle öğretmenlerin değerini çok daha iyi anladıklarını ifade ederek, “Onların bütün yaptıkları bizi geleceğe hazırlamak ve bu ülkenin onurlu vatandaşları yapmak. Bu geçmişte de böyleydi, şimdi de böyle.” diye konuştu. Yıldırım, okurken bakanlık görevine geleceğini aklından geçirmediğini, ama şartların kendisini bu göreve getirdiğini belirterek, öğrencilere, öğretmenleriyle iyi iletişim içinde, onlardan en iyi verimi almaları tavsiyesinde bulundu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190