Bakan Yıldırım İzmir'e Hava Taksiyi Tanıttı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, hava taksiye ilk defa bineceğini belirterek, "Gayet heyecanlı bir yolculuk olacak."

Bakan Yıldırım İzmir'e Hava Taksiyi Tanıttı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, hava taksiye ilk defa bineceğini belirterek, "Gayet heyecanlı bir yolculuk olacak. Biz de merak ediyoruz; denizden kalkacağız, denize ineceğiz." dedi.

Bakan Yıldırım, Türkiye'de ilk defa hayata geçirilecek olan hava taksiyle İzmir'den Çeşme-Alaçatı İstasyonu'na hareket etti. Pasaport İskelesi'nde hava taksiye binmeden önce basın mensuplarının sorularını cevaplayan Yıldırım, uygulama hakkında bilgi verdi: "Denizden kalkıp karaya da inebiliyor. Dolayısıyla karada, denizde ve havada seyahat etme esnekliği var. Bunun kısa sürede ilgi görüp yaygınlaşacağını düşünüyorum. Böyle bir yeni, 'hava taksi' diyebileceğimiz bu hizmeti İzmir'den başlattıkları için firma yetkililerine teşekkür ediyoruz. İzmir, bildiğiniz gibi ilklerin şehri. İlklerin şehrine, ilk ve yenilikçi hizmetlerin yakıştığını söylemem lazım. Bence talep görecek. Bizim kara hudutlarımız 2 bin 700 kilometre, deniz sahillerimizin uzunluğu 8 bin 500 kilometreye yakın, dolayısıyla herkesin iş yapacağı yeterince yerimiz, alanımız var." Daha önce böyle bir araca binmediğini söyleyen Yıldırım, "İlk defa biniyorum. Ücretlendirme konusunda bilgim yok." şeklinde konuştu.

Deniz kara entegre havayolu taşımacılığını güvenli bir şekilde biraraya getirmeyi amaçlayan Seabird Havayolları, Türkiye'nin Akdeniz ve Ege kıyılarında hava ulaşımı yapılamayan önemli turizm merkezlerini hava taksiyle birbirine bağlamaya hazırlanıyor.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176