Bader'den Deniz Hukuku Semineri

Barbaros Denizciler Derneği (BADER), yedinci seminerini geçtiğimiz cumartesi günü, Altunizade Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Bader'den Deniz Hukuku Semineri

Barbaros Denizciler Derneğinin Düzenlediği Seminerler Zincirinin Yedincisi Yapıldı

Barbaros Denizciler Derneği (BADER),  yedinci seminerini geçtiğimiz cumartesi günü, Altunizade Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

 “Türk hukuku ve uluslar arası hukuk uygulamasında kanuni rehin ve hapis hakkı”  ,ve “Türk hukuku uygulamasında Kurtarma Yardım Sözleşmesi ve kanuni durum”  konularının işlendiği seminere Denizcilik Müsteşar Yardımcısı Hasan Naiboğlu, Kıyı Emniyeti Genel Müdür Yardımcısı Kaptan Hüseyin Gani Aygün, DEFAV Başkanı Kaptan Saim OĞUZÜLGEN ile birlikte sektörün her alanından çok sayıda katılımcı iştirak etti.

Seminer BADER Yönetim Kurulu Başkanı Kpt. Ali ŞEYHUN’un açılış konuşmasıyla başladı.  Derneğin, kuruluşundan itibaren geçen 15 aylık döneminde, icraatlarıyla duyulmaya başladığını, sektörün en güçlü ve geniş bir konsepte sahip derneği olmanın güzelliğini gözlemlemeye başladıklarını ve bundan mutluluk duyduklarını söyledi. Ayrıca geniş yelpazeli üye portföyü ile oluşturulan ortak aklın, kolektif şuurun, sektörün nabzını tutmada, konuları ve sorunları daha objektif bir ortamda müzakere etmede ve sağlıklı, doğru kararlar üretmede, isabetli politikalar geliştirmede çok etkili olduğunu ilave etti. Son olarak da geçtiğimiz günlerde Baltık Denizi’nde hayatını kaybeden denizcilerimizi rahmetle anarak, kederli ailelerine ve camiamıza sabırlar diledi.

Seminerin ilk bölümde NSN Hukuk Bürosu’ndan Av. Nazlı SELEK, gemi ve yük alacakları konusunda bilgi verdi. Rehin ve hapis hakkının hangi hallerde doğduğu, hangi prosedürlerin gerektiğini örnekleriyle anlattı.

İkinci bölümde ise yine NSN Hukuk Bürosu’ndan Av. Sevilay KURU, kurtarma yardımın hangi hallerde doğduğunu, uluslar arası ve Türk kurtarma yardım sözleşmeleri hakkında bilgi verdi. Katılımcıların soruları ile canlı bir şekilde geçen seminerin iki bölümü arasında verilen kokteyl, kaynaşmanın ve samimi atmosferin yaşanmasını sağladı. Seminer, katılımcıların bir sonraki seminerde buluşma dilekleriyle son buldu.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
alper Keceli
alper Keceli - 11 yıl Önce

Haber icin kullanilan resimde sol basta duran Deniz Ticareti Genel Müdür Yardımcısı Arif YAGIZ'dır. Bence resim okuyucuya takdim edilirken, eksik kalmis.

Adem
Adem - 11 yıl Önce

Seminerin özellikle ilk bölümü ve kokteyl kısmı çok güzeldi. Katılımın çok yüksek olması da, bu tür seminerlere camianın ihtiyacı olduğunu gösterdi. Dilerim Bader, bu faydalı seminerlerine devam eder.

kaptan
kaptan - 11 yıl Önce

Bader Eğitim seminerlerinin sektöre katkısından dolayı teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.Bütün denizcilik STK'larının sektöre faydalı olması dileğiyle...

B.Sıtkı  Ustaoğlu
B.Sıtkı Ustaoğlu - 11 yıl Önce

Fırsat buldukça Türkiye'de devam eden denizcilik etkinliklerini takip etmeye çalışıyorum. Bunlar arasında çok genç bir dernek olan BADER (Barbaros Denizciler Derneği) yaptığı etkinliklerle dikkatimi çekiyor.Bu son etkinklikleri vesilesiyle BADER yönetimini iki yönden kutlamak istiyorum.Birincisi, Ülkemizdeki tüm denizcileri kucaklayan birleştirici bir dernek olarak faaliyet göstermelerinden ötürüdür. Bu ifadeler, diğer denizcilik derneklerinin ayrımcı oldukları anlamına çekilmemelidir. Ancak, tüm derneklerin kendi üyelerinin ortak ilgi alanları nedeniyle varolma gerekçelerine büyük saygı duyuyorum ve bunlar arasında genç BADER'in de varlığını çok önemsiyorum.Diğeri, yaptıkları faaliyetler açısından. Son derece faydalı, etkili, sektörün günlük ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte ve uzaktan takip edebildiğim kadarıyla hepsinden önemlisi gerçekten bilgilendirici mahiyette seminerler oluyor. Bu faaliyetlerin de sektörün tüm mensupları tarafından ilgiyle izlendiğini görmek beni memnun ediyor. Umarım ben de yakın zamanda bu anlamlı faaliyetleri izleme şansı bulurum.Bu vesileyle, BADER yönetimini, YK Başkanı Ali Kaptan'ı ve sektörün gelişimine, bilgi ve görüş paylaşımına hizmet eden tüm meslektaşlarımı yürekten kutluyorum.

B.Sıtkı Ustaoğlu/Londra

- 11 yıl Önce

nsn hukuk bürosunun etkin ve uzman olan avukatlarının vermiş olduğu seminer deniz hukuku açısından davetlilerin son derece bilgilendikleri ve deniz hukuku eğitim seminerinin ne denli önmli olduğunu algılamaları bilgilenmeleri konusunda nsn hukuk bürosu ve badere binlerce kez tebrikler.

nar çiçeği
nar çiçeği - 11 yıl Önce

deniz habere tebrikler hemde binlerce bize tüm deniz ve denizcilikle alakalı ayrıca ekonomi siyaset ve güncel haberleri günlük anlaşılır tarafsızca verdikleri için.. deniz hukuku ile verilen bu seminerlerin ne denli aydınlatıcı ve nsn avukatları tarafındanda verilmiş olması ne denli doğru biseçim BADERE tebrikler ve teşekkürler bu denli uzman avukatların seminer vermiş olması devamınında verilecek olması harkulade ve yerinde biseçim. TEŞEKKÜRLER BADAER VE DENİZ HABAER..

DEVRİM
DEVRİM - 11 yıl Önce

bader derneği akılcı ve deniz hukuku konusunda çok önemli seminerler serisini başllattığı ve deniz hukukunun anlam ve önem bakımından (ticari . hukuki)ivedi bişekilde bunu önmesemesi sevilay kuru gibi biavukatın nsn hukuk br.sunun seçilmesi deniz haberin bunu yayınlaması geniş kitlelere ulaşması açısından inanılmaz biönemi vurguladıkları için tebrik ediyorum.. deniz hebere ayrıca bravo önemli yazılı ve görsel haber kansl ve basını aratmıyor tşk. ederim..!

Vuslat  Üren
Vuslat Üren - 10 yıl Önce

Deniz Hukuku Seminerlerinin tekrarı ne zaman gelecek acaba. Ayrıca bunu Avrupa yakasında yaparsanız çok memnun olacağım.

Teşekkürler

Vuslat

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176