Atlasjet Havayolları'na ait uçak düştü

Atlasjet Havayolları'na Ait Worldfocus Şirketinden Kiralanan Md 83 Tipi Yolcu Uçağı, İstanbul-ısparta Seferini Yaparken, Isparta Yakınlarında Düştü.

Atlasjet Havayolları'na ait uçak düştü

AtlasJet Havayolları'na ait Worldfocus şirketinden kiralanan MD 83 tipi yolcu uçağı, İstanbul-Isparta seferini yaparken, Isparta yakınlarında düştü.

AtlasJet Havayolları'na ait KK 4203 sefer sayılı İstanbul-Isparta seferini yapan MD 83 tipi yolcu uçağının Isparta Süleyman Demirel Havalimanı'na iniş yaptığı sırada düşmesinin ardından başlatılan arama-kurtarma çalışmaları neticesinde uçağın enkazına ulaşıldı. Dağlık bir araziye düşen uçağı tespit eden arama-kurtarma helikopteri, uçağın enkazının yanına indi. Bölgeden gelen ilk bilgiye göre kazadan kurtulan yok.


AtlasJet Havayolları CEO'su Tuncay Doğaner, hayatını kaybeden yolcularımıza ve ekip arkadaşlarımıza Allah'tan rağmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Olay, yapılacak tetkikler sonrasında aydınlatılacaktır.

kaynak:sondakika.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selim Saygın
Selim Saygın - 11 yıl Önce

Yıllardır korkum buydu, ne diyeyim, gece buz gibi idi, kurtulan olsa bile o soğukta oracıkta birkaç dakika içinde donmuştur; öylece kaldım, umit ediyorum kaza süreci çok uzun olmamıştır. allah ölenlerin ailelerine sabır versin.hava taşımacılığı basit maliyet ilkeleri üzerinden gidiyor, kar etme maksatlı, uçakların yıpranması, hatalar, eskimeler hep göz ardı ediliyor. national geographic kanalı sürekli uçak kazası belgeselleri yayınlıyor, orada bile itiraf edilen bir şey var. kaza oldukça öğreniyoruz, düzeltiyoruz. hava taşımacılıgının nano teknolojiye geçtiğimiz bu günlerde bu tarz bir zihniyetle sürdürülmesini anlayamıyorum, kabul etmekte istemiyorum.bu yazı içimdeki tepkidir. türkiye'de işler nasıl dönüyor, ucuza hava taşımacılığı yapan hava yolu şirketleri ne ölçüde denetleniyor, bilen var mı ? daha ilk saniyede suçu atlasjet'e yıkmak gibi bir niyetim yok, ateş düştüğü yeri yakar, kendi arkadaşlarını kaybettiler, acıları çok büyüktür eminim. dilerim bu olaydan sonra birşeyler yapılır, bu trafik karayolları değil, havacılık. hata ihmal kabul etmeyen bir konu, havacılığı karayollarına benzetemeyiz, herhalde bu anlaşılmıştır.yakınlarının, sevdiklerinin başı sağ olsun, allah sabır versin.. o ucakta kendim, bir arkadaşım, sevdiğim, hayatımdan herhangi bir insan olabilirdi, allah rahmet eylesin.konu ile ilgili haberlerde türk medyasının tavri yine dikkat cekicidir. cesetler yerlere saçıldı gibisinden ifadeler ve kontrolsuz herseyi gosteren fotograflar hemen nete düşmüş.bu konuda varsa bir yetkili veyahut hükümet, ciddiyetle goreve cagırıyorum. basın yasagı filan degil demek istedigim ama haber verirken terbiye ve kurbanların ailelerine saygı denen bir olgu vardır ve dünyada gelişmiş ülkelerde en azından birazcık uygulanan bir ilkedir. bizde de uygulanması gerekiyor.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176