Atlas Okyanusu'nu kas gücüyle geçti

Dünyanın etrafını kas gücüyle dolaşmak iddiasıyla projelerini hayata geçiren Türk gezgin Erden Eruç, 8 metrelik tekneyle sadece kürek çekerek Atlas Okyanusu'nu geçti.

Atlas Okyanusu'nu kas gücüyle geçti

8 metrelik teknesiyle kürek çekerek Atlas Okyanusu'nu aşan Erden Eruç, bu yolu sadece 'kas gücüyle' geçen ilk Türk oldu.

DÜNYANIN etrafını kas gücüyle dolaşmak iddiasıyla projelerini hayata geçiren Türk gezgin Erden Eruç, 8 metrelik tekneyle sadece kürek çekerek Atlas Okyanusu'nu geçti.

Portekiz'in başkenti Lizbon'dan 19 Ekim 2005'te yola çıkan Eruç, önceki gün Karayip adası Barbados'u geçerek teknik olarak Atlas Okyanusu'nu aştı. Atlas Okyanusu'nu sadece kas gücüyle geçen ilk Türk olan Eruç, 5-10 Haziran günleri arasında Kosta Rika'nın Limon kentine ulaşmayı hedefliyor.

Eruç, şu anda Atlas Okyanusu'nda kürek çekmeyi sürdürüyor. 1997'den bu yana dünyanın etrafını sadece kas gücüyle dolaşmanın hayalini kuran Erden Eruç, bu iddiasını 2003 yılında Kuzey Amerika'da Alaska'ya giderek başlatmıştı. Projesine Güney Kutbu hariç 6 ayrı kıtadaki en yüksek zirvelere tırmanma planını da ekleyen 45 yaşındaki Türk gezgini, her şey yolunda giderse 2011 yılının sonunda hayalini gerçekleştirmeyi düşünüyor.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet ahmet
ahmet ahmet - 13 yıl Önce

öncelikle hem tebrikler hem de teşekkürlerelin yabancısı saçma sapan haberi nasıl süsleyip sunuyor, şu haberi bi ajanslar geçin bişeyler yapın, pazarlayın be...

İZZET ÜNLÜ
İZZET ÜNLÜ - 13 yıl Önce

Sayın Erden Erunç kardeşimizi Tebrik eder;Çalışmalarında Allah Bileğine Kuvvet Vermesi Temennesiyle.Hayırlı Seyirler Dilerim.

Mithat Pazarbaşı
Mithat Pazarbaşı - 8 yıl Önce

Cesaret,azim ve gayretine hayran olmamak elde değil,kaçımız bisikletimize atlayıp yurt içi gezisine çıkabiliyoruz ?gezgine sponsorluk edenleride kutlarım.Türklerin bu gibi girişimlerde bulunmaları bile bizlere gurur veriyor,tebrikler

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190