Atıksu tehdidi tarihte kalacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ, Marmara Denizi'ni atıksu tehdidinden kurtaracak yeni projelere bugün start verildi.

Atıksu tehdidi tarihte kalacak

ATIKSU TEHDİDİ TARİHE KARIŞACAK

 İstanbul'un her yerinde sağlıklı ve yaşanabilir bir çevre oluşturmak için büyük çevre koruma yatırımları gerçekleştiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ Genel Müdürlüğü, yeni çevre koruma yatırımlarına start verdi.
     
     Daha önce gerçekleştirdiği çevre koruma yatırımlarıyla İstanbulluları denizleriyle barıştıran İSKİ'nin "Kartal İlçesi Atıksu Şebeke İnşaatı" projesi sayesinde Kartal ilçesindeki dereler büyük ölçüde atıksu tehdidinden kurtulacak ve bu dereler vasıtasıyla Marmara Denizi'ne atıksu girişi engellenerek çevre temizliği sağlanacak.
     

     "Tugay Deresi Boru İtme Tekniğiyle Atıksu Toplayıcıları İnşaatı" projesiyle de kazı yapmadan, trafiği engellemeden Tugay Deresi vasıtasıyla Marmara Denizi'ni kirleten atıksular kontrol altına alınacak.
     
     Çevre temizliğinde büyük ilerlemeler sağlayacak bu iki projenin temel atma törenleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş ve İSKİ Genel Müdürü Dursun Ali Çodur'un katılımıyla bugün Kartal'da gerçekleştirildi.      
     
www.denizhaber.com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190