ARPAŞ 10. yılı geride bıraktı

Ambarlı Limanı'nda römorkör ve pilotaj hizmetleri veren Ambarlı Römorkör ve Pilot Hizmetleri A.Ş (ARPAŞ) 10. yılını seçkin davetlilerin katıldığı törenle kutladı.

ARPAŞ 10. yılı geride bıraktı

Arpaş, 10 yılı geride bıraktı

Ambarlı Limanı'nda römorkör ve pilotaj hizmetleri veren Ambarlı Römorkör ve Pilot Hizmetleri AŞ (ARPAŞ) 10. yılını kutladı. Ambarlı Hizmet Binası'nda gerçekleştirilen kutlama törenine firma çalışanları ve denizcilik sektöründen seçkin bir davetli topluluğu katıldı.

Kurulduğu 11 Haziran 1996 yılından itibaren yaklaşık 56 bin gemiye yanaşma ve kalkış hizmeti veren Arpaş’ın Yönetim Kurulu Başkanı Altan Köseoğlu, “Benim, A-4 kağıdına çizdiğim liman modelinin bir köşesinde görev almak nasip oldu. O görevi de 10 yıldır sürdürüyorum” diyerek başladığı konuşmasını, Ambarlı’nın, dolayısıyla Arpaş’ın kurulmasında imzası olan dönemin Deniz Ticaret Odası Başkanı, Ak Parti Milletvekili Cengiz Kaptanoğlu’na teşekkür ederek tamamladı.  

Daha sonra kürsüye gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Cengiz Kaptanoğlu da, “Aslında, o imzadan başka bir şey daha var. 22 senelik oda hayatımda çok iyi şeyler yaptık. Ama, en önemlisi özel sektörün önünü açmaktır. Bunun için de, İstanbul Liman Tüzüğü’nün değiştirilmesi gerekiyordu. İşte o tüzüğün değişmesinde de Altan Köseoğlu’nun çok büyük yardımları olmuştur. Limanı gördüğümde tanıyamadım. Bizler o gün, bir görev yaptık. Başlangıçta imzamız var. Ancak, asıl bugünlere ve bu seviyelere ulaştıranları kutlamak lazım. Nice 10 yıllar olsun” diye konuştu.

ARPAŞ'ın 10. Yıl pastasını Yönetim Kurulu Başkanı Altan Köseoğlu, konuklarla beraber kesti.

DenizHaber.Com-Özel

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190